Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Ile komornik przekazuje wierzycielowi?

5 komentarzy

Pytanie: Ile komornik przekazuje wierzycielowi z egzekucji od dłużnika? Komornik zakończył egzekucję z rok temu, obecnie mam z byłym dłużnikiem znowu dobre stosunki, niedawno pokazał ile łącznie komornik ściągnął od niego i jest to więcej od tego ile mnie komornik łącznie oddał. Komornik nie oddaje wierzycielowi całego długu od dłużnika?

Przeczytaj też: Jak komornik rozlicza wpłaty i dzieli pomiędzy wierzycieli

Odpowiedź: Komornik egzekwując dług, pobiera od dłużnika swoje wynagrodzenie będące opłatą stosunkową. Obecnie ta opłata stosunkowa nazywana potocznie prowizją wynosi 10% od wyegzekwowanych przez komornika kwot roszczenia. To dlatego komornik ściągnął od dłużnika więcej niż przekazał Pani.

Jeżeli egzekucja została zakończona wskutek wyegzekwowania całego długu (komornik w takiej sytuacji pozostawia tytuł wykonawczy w aktach sprawy), to proszę zsumować zasądzoną należność główną, koszty procesowe, odsetki narosłe (o ile zostały zasądzone) oraz ewentualne koszty poniesione przez Panią w postępowaniu egzekucyjnym – zaliczki dla komornika i porównać z łączną kwotą przelewów / przekazów od komornika. Powinny być takie same.

Przeczytaj też: Zaliczki na wydatki komornika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

6 kwietnia, 2021

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Ile komornik przekazuje wierzycielowi?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Ewentualne koszty zaliczek dla komornika… EWENTUALNE? Żaden komornik palcem nie kiwnie bez wpłacenia mu przez wierzyciela 20, 20 albo więcej złotych.

  REysio

  6 kw. 21 o 10:17

 2. W przypadku egzekucji alimentów komornik nie pobiera od wierzyciela zaliczek. Dlatego napisałem o EWENTUALNYCH koszach zaliczek.

  admin

  6 kw. 21 o 10:26

 3. REysio jakie 20 złotych zaliczki dla komornika? Chyba 200 co najmniej a nie 20.

  Anonim

  16 cze 21 o 12:10

 4. To wychodzi na to że po całkowitej egzekucji wierzyciel ma zwrócony dług, odsetki i koszty sądowe i komornicze?

  banik

  19 lip 21 o 04:18

 5. Tak jest.

  admin

  19 lip 21 o 09:30

Skomentuj