Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Ile czasu od zajęcia do licytacji ruchomości?

3 komentarze

Pytanie: Spodziewam się komornika u mnie w mieszkaniu, bo od kilku miesięcy nic ode mnie nie ściągnął znaczy w ogóle nic od początku egzekucji. jednak spodziewam się też wsparcia finansowego od cioci z Niemiec 😉 którym cały dług spłacę. Pytanie moje brzmi: ile jest czasu od zajęcia do licytacji zajętych przez komornika ruchomości? Mógłbym na ten czas opróżnić mieszkanie z wartościowszych sprzętów ale nie chcę tego robić w takiej sytuacji.

Przeczytaj też: Jak unieważnić licytację komorniczą ruchomości

Odpowiedź: Zgodnie z art. 864 Kodeksu postępowania cywilnego sprzedaż zajętych ruchomości nie może nastąpić wcześniej niż po upływie dwóch tygodni od dnia uprawomocnienia się zajęcia. Wyjątki w których sprzedaż może nastąpić bezpośrednio po zajęciu, to ruchomości szybko psujące się oraz inwentarz żywy a z takimi wyjątkami jak sądzę, nie mamy do czynienia w Pana przypadku, w mieszkaniu.

Przeczytaj też: Sprzedaż ruchomości z wolnej ręki przez komornika

Dłużnik może jednak ten czas wydłużyć wnosząc do protokołu przy zajęciu zastrzeżenia co do oszacowania przez komornika zajętej ruchomości: https://pamietnikwindykatora.pl/skarga-na-oszacowanie-ruchomosci-przez-komornika/.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

6 lutego, 2021

Komentarze do 'Ile czasu od zajęcia do licytacji ruchomości?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jest pewien sposób w który dłużnik z pomocą zaufanej osoby może w nieskończoność doprowadzać do unieważnienia licytacji ruchomości ale nie pamiętam na czy polega.

  Padel

  6 lut 21 o 20:40

 2. admin

  6 lut 21 o 20:49

 3. Ustalenie i wskazanie komornikowi materialnych składników majątku dłużnika to jeszcze nie wszystko, choć wiele. Zajęte dobra komornik musi spieniężyć aby zaspokoić wierzyciela. Co prawda, czasem tacy dłużnicy biorą w takich wypadkach pożyczki aby spłacić dług, jednak w wielu przypadkach trzeba doprowadzić do skutecznej licytacji. Dlatego też dbam o to, aby informacje o licytacjach docierały do jak największej liczby potencjalnie zainteresowanych – we własnym zakresie ogłaszaliśmy zwłaszcza nieruchomości oraz samochody będące przedmiotem licytacji.

  fachman

  25 maj 21 o 20:13

Skomentuj