Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ile czasu od zajęcia do licytacji ruchomości?

2 komentarze

Pytanie: Spodziewam się komornika u mnie w mieszkaniu, bo od kilku miesięcy nic ode mnie nie ściągnął znaczy w ogóle nic od początku egzekucji. jednak spodziewam się też wsparcia finansowego od cioci z Niemiec 😉 którym cały dług spłacę. Pytanie moje brzmi: ile jest czasu od zajęcia do licytacji zajętych przez komornika ruchomości? Mógłbym na ten czas opróżnić mieszkanie z wartościowszych sprzętów ale nie chcę tego robić w takiej sytuacji.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 864 Kodeksu postępowania cywilnego sprzedaż zajętych ruchomości nie może nastąpić wcześniej niż po upływie dwóch tygodni od dnia uprawomocnienia się zajęcia. Wyjątki w których sprzedaż może nastąpić bezpośrednio po zajęciu, to ruchomości szybko psujące się oraz inwentarz żywy a z takimi wyjątkami jak sądzę, nie mamy do czynienia w Pana przypadku, w mieszkaniu.

Dłużnik może jednak ten czas wydłużyć wnosząc do protokołu przy zajęciu zastrzeżenia co do oszacowania przez komornika zajętej ruchomości: https://pamietnikwindykatora.pl/skarga-na-oszacowanie-ruchomosci-przez-komornika/.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

6 lutego, 2021

Komentarze do 'Ile czasu od zajęcia do licytacji ruchomości?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jest pewien sposób w który dłużnik z pomocą zaufanej osoby może w nieskończoność doprowadzać do unieważnienia licytacji ruchomości ale nie pamiętam na czy polega.

    Padel

    6 Lut 21 o 20:40

  2. admin

    6 Lut 21 o 20:49

Skomentuj