Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Idea Bank – opinie

12 komentarzy

Coraz częściej wpisywane jest w wyszukiwarce hasło – “Idea Bank opinie” i odnotowuję w związku z tym wejścia na ten blog. “Zmuszony” jestem więc założyć na tym blogu odnośny wątek. Jakie macie opinie o Idea Bank SA który reklamuje się jako najlepszy bank dla firm (w tym zwłaszcza dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą)? Bank ten rozpoczął swą działalność w 1991 roku, należy do Grupy Kapitałowej Getin Holding SA. Oprócz standardowych produktów bankowych czyli kredytów i depozytów (kont jak też lokat terminowych) oferuje też między innymi doradztwo w zakresie prowadzenia księgowości.

Ja nigdy nie korzystałem z usług (produktów) tego banku natomiast interesowałem się ich kredytem dla firm, reklamowanym jako: dla nowych firm, bez zaświadczeń i bez zabezpieczeń. Wyszło na to (według moich ustaleń) że aż tak różowo jak w reklamie to nie jest, ale i tak jest to znacznie łatwiej dostępny kredyt dla nowych firm niż w innych bankach.

Korzystał ktoś z usług tego banku (kredyty, konta…), lub usiłował skorzystać (z kredytu, lecz odmówili…)?

25 stycznia, 2012

kategoria banki

Komentarze do 'Idea Bank – opinie'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Idea Bank – opinie'.

 1. Idea bank wygrał a rankingu miesięcznika Forbes jako najlepszy bank dla firm albo dla nowych firm, już nie pamiętam. Jakby nie było, musi być więc jednym z najlepszych albo co najmniej jednym z lepszych banków.

  laweta

  25 Sty 12 o 16:52

 2. Wszystkie rankingi gazet dla mnie nic nie znaczą, wyróżnienia mogą być przyznawane po znajomościach albo gorzej. jednak kolega ma konto firmowe w Idea banku i jest zadowolony.

  Anonim

  25 Sty 12 o 17:06

 3. Trzeba pamiętać, że oprocentowanie nominalne takiego kredytu dla nowej firmy oscyluje w okolicy 15-20%, czym odbijają sobie wysokie ryzyko takiego kredytu.

  Przemysław

  26 Sty 12 o 09:31

 4. I tak trzeba patrzeć na oprocentowanie rzeczywiste a nie na nominalne

  Anonim

  11 Lut 12 o 22:36

 5. Ja mam konto w Idea Bank i jest to chyba aktualnie jedyny bank, który rzeczywiście ma wszystko za darmo: kartę firmowa, prywatną, prowadzenie konta prywatnego firmowego, darmowe przelewy zwykłe do zus, us itp. Jedyny minus to to, że bank ten nie jest jeszcze dostępny w żadnych szybkich przelewach typu dotpay, transfer.pl, platnosci.pl…

  tworzenie stron www

  27 Sty 12 o 08:16

 6. bardzo dobry bank dla firm i sam kredyt firmowy też nie ma równych jeżeli mówimy o dostępności dla nowych firm

  kamak

  6 Lut 12 o 21:53

 7. mam konto firmowe w Idea Bank i jest ok

  Anonim

  11 Lut 12 o 22:35

 8. O pożyczce dla firm na start marzy wiele osób które dopiero co rozpoczęły prowadzenie działalności gospodarczej albo dopiero przymierzają się do otwarcia firmy. Generalnie banki obawiają się udzielać pożyczek na start firmy bez żadnego zabezpieczenia rzeczowego kredytu, ponieważ to ryzykowne kredyty. O wiele chętniej udzielają kredytów gotówkowych osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony choćby nawet z czteromiesięcznym tylko stażem niż osobom prowadzącym działalność gospodarczą nawet dwa razy dłużej. Tym niemniej takie banki jak Idea Bank czy FM bank są powiedzmy że odważniejsze od wielu innych banków jak chodzi o kredytowanie nowych firm.

  voley

  18 Gru 14 o 09:11

 9. Z tego, co się dążyłem zorientować, to nie jest tak prosto jak w reklamie tego kredytu, tym niemniej generalnie kredyt ten o wiele łatwiej uzyskać nowej firmie (nowemu przedsiębiorcy) niż w jakimkolwiek innym banku.
  Realnie wygląda to tak, że ponoć decyzja banku zależy w znacznej mierze od tego, jak przekonująca będzie Twoja prognoza dochodów (czyli coś w rodzaju biznes planu, poniekąd). Z tym, że większe szanse na ten kredyt (bez zabezpieczenia) mają firmy z min. 6 miesięcznym stażem. I z tego co wiem, żaden inny bank nie da tak łatwo kredytu nowej firmie, jak Idea Bank. Zresztą, najlepiej sprawdzić personalnie u źródła.

  Haremza

  24 Maj 18 o 15:44

 10. Jaka jest zasadnicza różnica między kredytem obrotowym a inwestycyjnym, chodzi mi o praktyczne różnice.

  Zigi

  31 Sie 18 o 12:10

 11. Kredyty inwestycyjne są zazwyczaj udzielane przedsiębiorstwom na okres dłuższy niż 1 rok, co zwiększa ich płynność finansową np. poprzez zwiększenie liczby rat i obniżenie ich wielkości. Kredyty tego typu są udzielne na konkretne przedsięwzięcia inwestycyjne, które mają w przyszłości przynieść oczekiwane zyski. Ubiegając się o taki kredyt, firma może skorzystać z usług doradcy kredytowego, który zaopiniuje zaplanowane przedsięwzięcie i oceni, czy inwestycja będzie rentowna. Wadą kredytów inwestycyjnych może być to, że wymaga przedstawienia biznesplanu oraz spełnienia licznych procedur, co wydłuża w czasie okres pozyskania środków na sfinansowanie działalności. Dodatkowo kredytodawca (bank) ma prawo do kontrolowania efektów inwestycji i sprawdzania, czy pieniądze zostały wydatkowane na odpowiedni cel. Kolejną wadę może stanowić fakt, iż banki żądają większych zabezpieczeń w postaci gwarancji niż w przypadku udzielania kredytów obrotowych. Kredyty inwestycyjne są szczególnie polecane dla dużych przedsiębiorstw, ponieważ firmy z sektora MSP mogą mieć trudności z jego uzyskaniem.

  zeso

  31 Sie 18 o 12:46

 12. Idea Bank to bałagan, lekceważenie klienta, to jak nie bank tylko jakiś najgorszy parabank. przelewy dochodzą z opóźnieniem nawet między rachunkami tego samego właściciela. Bardzo utrudniony kontakt zx obsługą i niekompetencja. Mają dobre lokaty, tylko to należy im przyznać. Lokatę w tym banku założyć to OK ale konta firmowe nie radzę.

  manio

  2 Wrz 18 o 07:56

Skomentuj