Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Hipoteka na udziale w nieruchomości

Jeden komentarz

Pytanie: Znajomy znajomego potrzebuje pożyczki, proponuje wysokie odsetki i chyba zgodzę się mu pożyczki udzielić ale pod zabezpieczeniem. Ten pożyczkobiorca jest właścicielem udziału 1/2 w mieszkaniu trzypokojowym, pożyczka wynosiłaby 35 tys. zł więc połowa wartości mieszkania kilkakrotnie przewyższa kwotę pożyczki. Pytanie – czy na udziale w takiej nieruchomości można ustanowić hipotekę zabezpieczającą spłatę? Nie jest to udział z tytułu wspólności małżeńskiej, ma to mieszkanie na spółkę ze swoim bratem.

Przeczytaj też: Licytacja komornicza udziału w nieruchomości

Odpowiedź: Tak, zgodnie z art. 65 ust. 3 Ustawy o księgach wieczystych i hipotece hipoteką może być obciążona część ułamkowa nieruchomości jeżeli oczywiście stanowi udział współwłaściciela. Proszę tylko liczyć się z tym, że udział w mieszkaniu trudno sprzedać – na licytacji komorniczej zwykle nie ma chętnych na kupno udziału w mieszkaniu.

Przeczytaj też: Opis i oszacowanie udziału w nieruchomości przez komornika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

21 lutego, 2021

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Hipoteka na udziale w nieruchomości'

Subscribe to comments with RSS

  1. Współwłasność można znieść sądownie jeżeli nie ma woli współwłaściciela. Gdybym miał okazje kupić udział w mieszkaniu na licytacji po dobrej cenie, to kupiłbym bez wahania.

    Niko

    4 lis 22 o 21:12

Skomentuj