Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Grzywna od komornika dla pracodawcy

2 komentarze

Pytanie: Co się stanie jeżeli pracodawca za pierwszym razem czyli po pierwszym zajęciu wynagrodzenia od komornika zignoruje to zajęcie, nie wykona tego? I czy coś to zmienia jeżeli pracodawcą jest spółka z o.o. a nie osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą?

Przeczytaj też: Obowiązki pracodawcy wobec komornika

Odpowiedź: Za takie niewykonanie zajęcia wynagrodzenia komornik wymierza pracodawcy grzywnę do pięciu tysięcy złotych. Jeżeli pracodawcą nie jest osoba fizyczna tylko na przykład spółka z o.o., to ukaraniu grzywna podlega pracownik odpowiedzialny za wykonanie zajęcia, a w razie niewyznaczenia takiego pracownika lub niemożności jego ustalenia – osoby uprawnione do reprezentowania pracodawcy.

Przeczytaj też: Jak uniknąć zajęcia wynagrodzenia przez komornika?

Jednak prowadziłem kiedyś sprawę przeciwko jednej pani będącej żołnierzem i zajęcie wynagrodzenia zostało zignorowane jednostkę. Myślałem już więc, że dłużniczka już nie pracuje w wojsku. Po kilku miesiącach jednak komornik ponowił zajęcie wynagrodzenia i od tamtego czasu zajęcie było realizowane. Komornik chyba jednak nie ukarał grzywną osoby odpowiedzialnej za wykonanie zajęcia gdyż ja nic w tej sprawie nie otrzymałem.

Przeczytaj też: Egzekucja grzywny nałożonej przez komornika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

24 grudnia, 2020

Komentarze do 'Grzywna od komornika dla pracodawcy'

Subscribe to comments with RSS

  1. Trzeba się komornika prosić żeby taką grzywnę nałozył ogólnie, nie chodzi tylko o pracodawcę.

    Anonim

    8 lut 21 o 22:58

  2. Taka grzywna jest też a raczej przede wszystkim po to żeby zmusić do wykonania obowiązku w egzekucji a nie jako nauczka jak w wyroku jakimś więc komornicy nie powinni unikać nakładania jej.

    Popis

    19 maj 21 o 15:16

Skomentuj