Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

EPU – doręczenie elektroniczne

5 komentarzy

Pytanie: Ile mam czasu na zalogowanie się do e-sądu i odczytanie wysłanego mi w EPU pisma – postanowienia? I co jeżeli w terminie nie zaloguję się i nie odczytam, e-sąd wyśle to postanowienie do mnie Pocztą Polską?

Przeczytaj też: Doręczanie pism przez komornika – gorzej niż było?

Odpowiedź: W przypadku doręczenia elektronicznego pismo uznaje się za doręczone w chwili wskazanej w elektronicznym potwierdzeniu odbioru korespondencji. W przypadku braku takiego potwierdzenia doręczenie elektroniczne uznaje się za skuteczne po upływie 14 dni od daty umieszczenia pisma w systemie teleinformatycznym.

A zatem nie, nie dojdzie do próby doręczenia przez operatora pocztowego – Pocztę Polską S.A.

Przeczytaj też: “Wnieś sprzeciw” – nieaktywna ikona w EPU

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

5 marca, 2021

kategoria windykacja

tag , ,

Komentarze do 'EPU – doręczenie elektroniczne'

Subscribe to comments with RSS

 1. To jeżeli zaloguje się do systemu i odczyta pismo na przykład 17 dnia czyli 3 dni po uznaniu za doręczone, to będzie miał jeszcze 4 dni (przy założeniu, że termin zawity to 7 dni) na reakcję na postanowienie tak doręczone?

  Zeta

  5 mar 21 o 11:32

 2. Dokładnie tak.

  admin

  21 sty 22 o 11:14

 3. Szkoda że w e-sądzie nie da się z weksla nakazu uzyskać znaczy da się ale nie w postępowaniu nakazowym. To poważny mankament e-sądu.

  Anonim

  1 kw. 22 o 20:12

 4. Czy e-sąd wysyła tylko elektroniczne pisma? Jeżeli nie mam konta w e-sądzie to nakaz zapłaty z e-sądu pocztą poleconą czy po prostu e-sąd nie wyda nakazu?

  Bogumiła

  17 kw. 23 o 20:19

 5. Brak konta EPU nie stanowi przeszkody do wydania i doręczenia pozwanemu nakazu zapłaty; e-sąd doręczy nakaz pocztę tradycyjna znaczy się poleconą.

  admin

  17 kw. 23 o 20:37

Skomentuj