Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Eksmisja – co z rzeczami?

4 komentarze

Pytanie: Wczoraj nic jeszcze w sądzie nie było wiadomo jutro zaś będę dzwonić kurcze a co z moimi rzeczami jakby faktycznie przyszli na eksmisję.

Przeczytaj też: Wydanie nieruchomości a opróżnienie lokalu, eksmisja

Odpowiedź: jeżeli komornik na eksmisji zastanie Panią w mieszkaniu to usunie także Pani rzeczy na zewnątrz do Pani dyspozycji a jeżeli nie zastanie Pani, to przekaże komuś pod dozór, może to być ten nabywca mieszkania.

Przeczytaj też: Ile czasu po licytacji trzeba się wyprowadzić?

Czyli lepiej jakby mnie nie było. Ale będę mogła je odzyskać tak?

Tak, bo komornik oddaje tylko pod dozór, rzeczy te pozostają Pani własnością. Tylko że dozorca może żądać od właściciela czyli od Pani zwrotu wydatków związanych z przechowywaniem oraz wynagrodzenia za dozór odpowiednio do poniesionych trudów.

Przeczytaj też: Jak pozbyć się z mieszkania najemcy który nie płaci czynszu

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

4 maja, 2023

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Eksmisja – co z rzeczami?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jaka to może być ta opłata za dozór nad ruchomościami? Chodzi mi o wyposażenie mieszkania.

  Jurek

  4 maj 23 o 09:41

 2. Nie wiem jakie to wynagrodzenie się należy to znaczy w przepisie jest że “przechowawcy należy się wynagrodzenie w danych stosunkach przyjęte” ale mnie wiem, ile to może być.

  admin

  4 maj 23 o 09:45

 3. Komornik po prostu na korytarz usunie rzeczy a jeżeli brak korytarza to na zewnątrz – na wolne powietrze, na dwór, na pole.

  berta

  4 maj 23 o 16:52

 4. Po zgłoszeniu na policję wczoraj byłem na 2 przesłuchaniu przy mnie policjant zadz do właściciela i pyta go na jakiej podstawie mi zatrzymal rzeczy a on ze minął termin ten policjant do niego proszę siebie postawić w takiej sytuacji podaje pan auto do mechanika w tym czasie wyląduje w szpitalu po wyjściu mechanik Panu auta nie wyda bo termin minął i mówi mu proszę jutro na 13 ta przyjść przedstawię Panu zarzuty a dziś rano dostaje wiadomość że wyda mi rzeczy

  Anonim

  14 lip 23 o 14:47

Skomentuj