Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Egzekucja z garażu

5 komentarzy

Nie każdy wierzyciel pomyślał o tym, że jego dłużnik który, jak ustalił komornik w CEPiK, ma samochód, może mieć i garaż. Czasem jest to odrębna nieruchomość będąca własnością dłużnika i egzekucja z garażu jest egzekucją z nieruchomości. Jeżeli takowa ma założona księgę wieczystą, komornik błyskawicznie dowie się o niej wpisując dane dłużnika w systemie Elektronicznych Ksiąg Wieczystych. Może też jednak księgi wieczystej nie mieć (np.  w niektórych przypadkach spółdzielczego prawa własności do garażu) i takie nieruchomości znajduje się inaczej: https://pamietnikwindykatora.pl/jak-komornik-szuka-nieruchomosci/.

Prawo do miejsca postojowego na parkingu podziemnym który to parking jest współwłasnością mieszkańców, również jest nieruchomością a dokładniej udziałem w nieruchomości z którego można prowadzić egzekucję.

W dzielnicy w której ja zamieszkuje wciąż gdzieniegdzie są garaże – blaszaki. Jeżeli Twój dłużnik ma taki garaż, to prawdopodobnie na nieruchomości którą dzierżawi od gminy i w tym wypadku egzekucja z garażu byłaby egzekucją z ruchomości.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

13 lutego, 2021

kategoria windykacja

Komentarze do 'Egzekucja z garażu'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mój dłużnik ma pawilon blaszany na targu to chyba będzie tak jak z takim blaszanym garażem – egzekucja z ruchomości a nie z nieruchomości?

  Dzidek

  13 Lut 21 o 19:03

 2. Najprawdopodobniej tak – z ruchomości.

  admin

  13 Lut 21 o 19:25

 3. Może też być garaż na gruncie w użytkowaniu wieczystym.

  Anonim

  14 Lut 21 o 11:51

 4. No to też nieruchomość właściciela garażu.

  admin

  14 Lut 21 o 14:38

 5. Egzekucja z garażu pozytywnie rokuje ponieważ nie jest to lokal mieszkalny, nie trzeba pozbywać się lokatorów. Właśnie komornik zajął na mój wniosek garaż dłużnika. Egzekucja z innych rzeczy jest bezskuteczna.

  Edek

  23 Lip 21 o 10:52

Skomentuj