Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Egzekucja z garażu

9 komentarzy

Nie każdy wierzyciel pomyślał o tym, że jego dłużnik który, jak ustalił komornik w CEPiK, ma samochód, może mieć i garaż. Czasem jest to odrębna nieruchomość będąca własnością dłużnika i egzekucja z garażu jest egzekucją z nieruchomości. Jeżeli takowa ma założona księgę wieczystą, komornik błyskawicznie dowie się o niej wpisując dane dłużnika w systemie Elektronicznych Ksiąg Wieczystych. Może też jednak księgi wieczystej nie mieć (np.  w niektórych przypadkach spółdzielczego prawa własności do garażu) i takie nieruchomości znajduje się inaczej: https://pamietnikwindykatora.pl/jak-komornik-szuka-nieruchomosci/.

Prawo do miejsca postojowego na parkingu podziemnym który to parking jest współwłasnością mieszkańców, również jest nieruchomością a dokładniej udziałem w nieruchomości z którego można prowadzić egzekucję.

13 lutego, 2021

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Egzekucja z garażu'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mój dłużnik ma pawilon blaszany na targu to chyba będzie tak jak z takim blaszanym garażem – egzekucja z ruchomości a nie z nieruchomości?

  Dzidek

  13 lut 21 o 19:03

 2. Najprawdopodobniej tak – z ruchomości.

  admin

  13 lut 21 o 19:25

 3. Może też być garaż na gruncie w użytkowaniu wieczystym.

  Anonim

  14 lut 21 o 11:51

 4. No to też nieruchomość właściciela garażu.

  admin

  14 lut 21 o 14:38

 5. Egzekucja z garażu pozytywnie rokuje ponieważ nie jest to lokal mieszkalny, nie trzeba pozbywać się lokatorów. Właśnie komornik zajął na mój wniosek garaż dłużnika. Egzekucja z innych rzeczy jest bezskuteczna.

  Edek

  23 lip 21 o 10:52

 6. Czy na oszacowanie garażu do licytacji też trzeba zapłacić zaliczkę dla biegłego sądowego rzeczoznawcy?

  Krzysiek

  26 paź 21 o 18:55

 7. Jeżeli jest to nieruchomość to tak, biegły sądowy musi ja oszacować. Jeżeli jest to ruchomość np. blaszany garaż na gruncie który nie jest własnością dłużnika, to oszacowania dokonuje komornik, nie pobiera zaliczki na ten cel.

  admin

  26 paź 21 o 20:17

 8. Garaż do egzekucji wysoce pożądany. Niezamieszkały (patrz: nie ma problemu z wyrzucaniem dłużnika i jego rodziny po licytacji), cena osiągalna dla wielu kierowców a w wielu sprawach wystarczy do pełnego zaspokojenia wierzyciela.

  Manfred

  6 sty 22 o 15:15

 9. pewno że tak, garaż to podstawa, jak jest większy to i za schowek służy, można też się napić w spokoju z kolegami 😉 zamiast przepłacać w barze.

  define

  24 cze 23 o 14:29

Skomentuj