Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Egzekucja przeciwko spółce z o.o. w likwidacji

Jeden komentarz

Pytanie: Dwa lata temu otrzymałem prawomocny nakaz zapłaty przeciwko spółce z o.o. Wtedy akurat wyjeżdżałem do pracy za granicę i trochę nie miałem czasu i możliwości zająć się tą sprawą. Obecnie wróciłem i chciałem złożyć ten nakaz u komornika do egzekucji ale widzę w internecie, że ta spółka jest obecnie w likwidacji. Czy komornik nie może prowadzić egzekucji przeciwko spółce w likwidacji?

Przeczytaj też: Egzekucja przeciwko spółce z o.o. bez zarządu. Ustanowienie kuratora.

Odpowiedź: W upadłości czy w likwidacji? Jeżeli w upadłości, to egzekucja komornicza nie może być prowadzona ale przeciwko spółce z o.o. w likwidacji egzekucja może być prowadzona. Prócz tego warto wiedzieć, że w toku likwidacji spółki przez likwidatorów, sumy potrzebne do zaspokojenia znanych spółce wierzycieli, którzy się nie zgłosili, likwidatorzy powinni złożyć do depozytu sądowego. Polecam tu poradę: Egzekucja komornicza z depozytu sądowego.

Przeczytaj też: Oznaczenie spółki z o.o. w pozwie

Warto też wiedzieć o tym, że w przypadku bezskuteczności egzekucji przeciwko spółce z o.o. w tym również przeciwko spółce z o.o. w likwidacji, wierzyciel może pozwać o zapłatę członków jej zarządu: Odpowiedzialność subsydiarna członków zarządu spółki z o. o.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 września, 2022

1 komentarz do 'Egzekucja przeciwko spółce z o.o. w likwidacji'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jeżeli spółka jest w likwidacji to jest szansa na wyegzekwowanie należności. Najgorsze to te porzucone, nie likwidowane oraz te w upadłości.

    Miron

    2 wrz 22 o 20:32

Skomentuj