Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Egzekucja komornicza przeciwko osobie ubezwłasnowolnionej

2 komentarze

Pytanie: Czy osoba ubezwłasnowolniona posiada w ogóle zdolność prawną? konkretnie moje pytanie jest takie, czy może być prowadzona egzekucja komornicza przeciwko takiej osobie. Nakaz zapłaty został wydany zanim osoba ta została ubezwłasnowolniona.

Przeczytaj też: Umowa o kredyt z osobą ubezwłasnowolnioną

Odpowiedź: Tak, osoba ubezwłasnowolniona posiada zdolność prawną natomiast nie posiada zdolności do czynności prawnych w związku z czym w postępowaniu egzekucyjnym musi być reprezentowana przez swojego przedstawiciela. Zdolność prawna to w skrócie możność bycia podmiotem praw i obowiązków i taką zdolność ma każdy człowiek od urodzenia, niezależnie od stanu psychicznego i fizycznego w jakim się znajduje. Zdolność do czynności prawnych natomiast to możność np. skutecznego wyrażania swej woli, zawierania umów. Osoba nieposiadająca zdolności do czynności prawnych a więc np. właśnie osoba ubezwłasnowolniona ale też zdrowe dziecko, reprezentowana jest przez przedstawiciela.

Przeczytaj też: Ubezwłasnowolnienie alkoholika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

30 grudnia, 2020

Komentarze do 'Egzekucja komornicza przeciwko osobie ubezwłasnowolnionej'

Subscribe to comments with RSS

  1. Miałem egzekucję przeciwko osobie ubezwłasnowolnionej z powodu rzekomej choroby psychicznej co według mnie było grubym przekrętem żeby nie pójść siedzieć za oszustwa. egzekucja oczywiście bezskuteczna.

    Tomasz

    30 gru 20 o 17:58

  2. Oczywiście wszystko w rękach lekarza biegłego sadowego którego można przepłacić. Tak samo z grafologami i resztą “biegłej” ferajny.

    kojot

    15 maj 21 o 10:03

Skomentuj