Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Egzekucja grzywny nałożonej przez komornika

4 komentarze

Pytanie: Jak przedstawia się egzekucja grzywny nałożonej przez komornika na przykład za niezłożenie wykazu majątku? Czy komornik musi uzyskać potwierdzenie z sądu i czy to on egzekwuje nałożoną przez siebie grzywnę czy inny komornik z regionu albo komornik skarbowy?

Przeczytaj też: Grzywna za niezłożenie wykazu majątku

Odpowiedź: Art. 7681 KPC (Kodeksu postępowania cywilnego) stanowi, że prawomocne postanowienie komornika o ukaraniu grzywną podlega wykonaniu w drodze egzekucji sądowej bez zaopatrywania go w klauzulę wykonalności. A zatem komornik nie potrzebuje niczego z sądu do wszczęcia egzekucji nałożonej przez siebie grzywny. I to ten komornik prowadzi egzekucję nałożonej przez siebie grzywny. Uwaga: na skutecznej egzekucji grzywny nałożonej przez siebie komornik też zarabia. Minimalna opłata egzekucyjna – stosunkowa wynosi 200 złotych albo nawet 300 złotych: Minimalna opłata egzekucyjna – stosunkowa

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 lipca, 2022

kategoria windykacja

tag ,

Komentarze do 'Egzekucja grzywny nałożonej przez komornika'

Subscribe to comments with RSS

 1. I dlatego tak chętnie za byle co karzą grzywną – mają z tego dodatkową kasę z egzekucji, osobna sprawa od tej głównej – osobna opłata stosunkowa.

  milczek

  3 lip 22 o 08:26

 2. Z mojej wiedzy wynika, że niezbyt garną się komornicy do nakładania grzywien i chyba wiem dlaczego. Kto najczęściej jest karany grzywną? Dłużnik który unika egzekucji. Egzekucja wobec takich jest prawie zawsze nieskuteczna.

  Mareczek

  4 lip 22 o 19:03

 3. Egzekucje grzywien mogą odznaczać się wyższa skutecznością niż należności cywilnych ponieważ za niespłaconą, niewyegzekwowaną grzywnę można trafić do aresztu.

  admin

  4 lip 22 o 21:32

 4. Nie ma sensu narażać się na grzywnę komorniczą. Nie unikać złożenia wykazu majątku a podać tylko to co komornik sam może ustalić a więc: konta bankowe, samochód, nieruchomość, ruchomości znajdujące się w mieszkaniu.

  Lipski

  9 lip 22 o 09:26

Skomentuj