Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Egzekucja administracyjna – od jakiej kwoty?

2 komentarze

Pytanie: Od jakiej kwoty wszczynana jest egzekucja administracyjna znaczy się przez urząd skarbowy? Chodzi mi o niedopłacony podatek gdzie jeszcze nie wszczęto egzekucji jak i o sytuację w której egzekucja jest prowadzona i została niewielka – jaka ? niedopłata.

Przeczytaj też: Upomnienie w egzekucji administracyjnej

Odpowiedź: W postępowaniu egzekucyjnym w administracji brak dolnego limitu kwoty zobowiązania od której można wszcząć czy kontynuować egzekucję, tak samo zresztą jak w egzekucji sądowej: https://pamietnikwindykatora.pl/od-jakiej-kwoty-postepowanie-egzekucyjne/. O ile natomiast niejeden prywatny wierzyciel nie złoży wniosku do komornika gdy do zapłaty pozostaje np. 30 złotych, to urząd skarbowy z pewnością będzie egzekwował taką kwotę a nawet niższą.

Przeczytaj też: Odwołanie od upomnienia w postępowaniu egzekucyjnym w administracji

Ciekawostka mi się przypomniała na tę okoliczność. Pewien mój znajomy zalegał skarbówce jakoś około 5 złotych i przyszedł do niego komornik skarbowy który okazał się być jego kolegą chyba ze szkoły. ten mój znajomy wyjął z barku butelkę a później druga, panowie popili sobie mocno. Nazajutrz czy też trzeciego dnia ten komornik przyszedł ponownie żeby jednak te 5 złotych wyegzekwować. 😉 Wcześniej upił się na koszt zobowiązanego kolegi i zapewne najadł i zamiast po prostu zapłacić za niego te 5 złotych, to przyszedł na egzekucję. 😉

Przeczytaj też: Przedawnienie tytułu wykonawczego w egzekucji administracyjnej

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

17 stycznia, 2021

Komentarze do 'Egzekucja administracyjna – od jakiej kwoty?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Typowy polski urzędnik mający władze, jak też i policjant itp. Zero honoru, skrzywienie zawodowe.

    Anonim

    17 sty 21 o 18:06

  2. Potwierdzam to znaczy to, że urząd skarbowy nie podaruje nawet 5 złotych – poprowadzi egzekucję a to już dodatkowe spore koszty relatywnie. samo upomnienie chyba około 10 złotych.

    insomnia

    21 wrz 21 o 16:14

Skomentuj