Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Dwie wypłaty w miesiącu a zajęcie komornicze

3 komentarze

Pytanie: Jak będzie wyglądać zajęcie komornicze jeżeli w danym miesiącu otrzymam dwie wypłaty, każda w kocie przewyższającej minimalne wynagrodzenie? Chodzi mi o to, czy potrącenie komornicze będzie na każdej tylko w kwocie przekraczającej wynagrodzenie ustawowe minimalne? Nie jest to egzekucja alimentów.

Przeczytaj też: Sumowanie dochodów do egzekucji komorniczej

Odpowiedź: Jeżeli w danym miesiącu wypłacone zostało wynagrodzenie za ten miesiąc oraz zaległe za miesiąc poprzedni, to z każdej z tych pensji przysługuje Panu kwota wolna w wysokości minimalnego wynagrodzenia ustawowego.

Jeżeli jednak w danym miesiącu wypłacona zostaje też trzynasta pensja, to obie wypłaty zostaną zsumowane i komornik pozostawi z tej sumy kwotę wynagrodzenia minimalnego, chyba że suma obu wypłat będzie na tyle wysoka, że będzie pozostanie Panu kwota wyższa od wynagrodzenia minimalnego po pobraniu przez komornika 50% z tej sumy: Komornik zajmuje “…nie więcej jednak niż 50% wynagrodzenia lub wierzytelności miesięcznie…”

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

15 lipca, 2022

Komentarze do 'Dwie wypłaty w miesiącu a zajęcie komornicze'

Subscribe to comments with RSS

 1. A od zaległej wypłaty należą się pracownikowi odsetki za zwłokę od pracodawcy. Czy te odsetki komornik może zabrać?

  Anonim

  16 lip 22 o 16:53

 2. Hm, moim zdaniem może zabrać odsetki które narosły od kwoty podlegającej egzekucji to znaczy od tej którą zabrałby z wynagrodzenia w poprzednim miesiącu gdyby wtedy zostało wypłacone. Oczywiście mowa o symbolicznych kwotach z tych odsetek za miesiąc zwłoki.

  admin

  17 lip 22 o 17:45

 3. A ileż tych odsetek będzie za miesiąc przy przeciętnym polskim wynagrodzeniu? Groszowe kwoty.

  chudzik

  21 lip 22 o 05:27

Skomentuj