Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Doręczenie protokołu z czynności egzekucyjnych

2 komentarze

Pytanie: Czy komornik na mój wniosek pisemny o doręczenie mi odpisów wszystkich protokołów z czynności egzekucyjnych dotychczas przeprowadzonych w stosunku do tego dłużnika, był zobowiązany mi te odpisy przesłać? Od wniesionego wniosku mija już 10 miesiąc lecz jak dotąd nie otrzymałem tych odpisów.

Przeczytaj też: Komornik nie odpowiada na pisma

Odpowiedź: Komornik z urzędu przesyła wierzycielowi odpis czynności zajęcia np. zajęcia rachunku bankowego, wynagrodzenia za pracę, zwrotu podatku; czynności przy dokonywaniu których których wierzyciel nie jest obecny.

Przeczytaj też: Komornik nie wysłał uczestnikowi postępowania egzekucyjnego obwieszczenia o licytacji

Jak chodzi o protokół, to (też z urzędu) tylko z egzekucji z ruchomości jeżeli wierzyciel nie był obecny przy zajęciu i w przypadku egzekucji z nieruchomości – z opisu i oszacowania nieruchomości.

Przeczytaj też: Czy komornik wysyła list polecony?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

29 stycznia, 2023

Komentarze do 'Doręczenie protokołu z czynności egzekucyjnych'

Subscribe to comments with RSS

  1. Może żadnej rzeczy u dłużnika w mieszkaniu nie zajął to i protokołu nie było. Przed umorzeniem egzekucji a wiec w wysłuchaniu z powodu bezskuteczności napisze wierzycielowi, że przedmioty zlokalizowane u dłużnika nie posiadały wartości sprzedażowej.

    zgred

    29 sty 23 o 10:58

  2. Przepisy zezwalają na uczestnictwo wierzyciela w egzekucji z ruchomości i to on wtedy może zażądać zajęcia co mu się podoba.

    Daniel

    30 sty 23 o 21:51

Skomentuj