Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dochody akceptowane przez bank

Brak komentarzy

Pytanie: Sytuacja dość częsta w połączeniu z apetytem na kredyt, by o niej napisać: Pracuję tylko dorywczo i w skali całego roku łącznie są to niewysokie dochody i wiem, że na ich podstawie kredytu w żadnym banku nie uzyskam. Mam jednak zasądzone i płacone przez byłego męża wysokie alimenty na dziecko. Moje pytanie brzmi: czy bank uwzględni mi alimenty jako źródło dochodów do kredytu?

Odpowiedź: Żaden bank nie uwzględni alimentów na dziecko jako dochodu do oceny Pani zdolności kredytowej. Alimenty są dla dziecka a nie dla rodzica. Co najwyżej, mogą dzięki alimentów wyłączyć dziecko od przy obliczaniu Pani miesięcznych wydatków. Jeżeli w ogóle coś to ewentualnie jakaś pożyczka pozabankowa wchodzi w grę, może któraś z tych tutaj.

Banki do kredytu uwzględniają te źródła dochodów, które są stałe i comiesięczne a zarazem co do których nie ma obaw, że mogą się skończyć w okresie kredytowania. Źródło dochodów akceptowane do oceny zdolności kredytowej musi być też legalne – udokumentowane (na przykład pracownik na czarno zarabiający choćby i 10 tysięcy złotych miesięcznie kredytu w banku nie otrzyma).

Nie są akceptowane przez banki dochody następującego pochodzenia: z alimentów, renty na czas określony, zasiłki wychowawcze, zasiłki opiekuńcze, zasiłki dla bezrobotnych, stypendia, dochody z tytułu rodziny zastępczej, dodatki na przedszkole, na mieszkanie itp., zysk ze sprzedaży akcji i innych papierów wartościowych, dochody uzyskiwane w próbnym okresie zatrudnienia, ryczałt na samochód, diety na delegacje i inne rodzaje dochodów o charakterze niestałym.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

10 lipca, 2020

kategoria kredyty

Skomentuj