Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Dobrowolne wpłaty do komornika a zajęcie towaru

5 komentarzy

Pytanie: Pisze z takim zapytaniem mam dług komorniczy zaczynam go spłacać po parę groszy na razie 100zl w ciągu MSC chciałabym otworzyć działalność sklep z artykułami gospodarstwa domowego i szkolne artykuły coś typu wszystko po 5zl i nie chciałbym by było to zajęte przez komornika czy może zajść mi zaopatrzenie sklepu w takie artykuły czy jeżeli spalać mało ale zaczynam spłacać czy dalej może zająć jak to jest bardzo proszę o radę chce otworzyć działalność by móc spłacić cały dług jak najszybciej.

Przeczytaj też: Dobrowolne wpłaty do komornika a zajęcie konta bankowego

Odpowiedź: Witam, może zająć towar pomimo tego, że dobrowolnie Pani spłaca zadłużenie, chyba że porozumie się Pani z wierzycielem aby zawiesił postępowanie egzekucyjne. Inny sposób na uniknięcie zajęcia, to gdy towar pozostaje własnością sprzedającego (hurtowni) do momentu aż Pani za ten towar nie zapłaci. Wtedy gdy komornik przyjdzie zająć towar, to przedstawia mu Pani faktury z adnotacją – zastrzeżeniem iż towar pozostaje własnością sprzedającego do momentu zapłaty: https://pamietnikwindykatora.pl/zastrzezenie-prawa-wlasnosci-towaru-do-momentu-zaplaty/ i komornik nie ma prawa takiego towaru zająć. Inna opcja to towar wzięty w komis. W obydwu przypadkach tak pozyskanym można handlować.

A czy jest możliwość by np. brat , szwagier kupował towar na siebie sporządzająca umowę iż towar do chwili sprzedaży jest jego własnością a on upoważnia mnie nie jego sprzedaży i w chwili sprzedania całego towaru przechodzi na mnie.

Przeczytaj też: Tytuł przelewu do komornika

Oczywiście, można tak zrobić. Do tego nawet nie trzeba umowy tylko zastrzeżenie na fakturze np. “towar pozostaje własnością sprzedającego do momentu zapłaty” i wtedy co przyjdzie komornik to informuje go Pani, że za ten towar jeszcze Pani nie zapłaciła.

Przeczytaj też: Przewłaszczenie towaru na zabezpieczenie

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

16 lutego, 2021

Komentarze do 'Dobrowolne wpłaty do komornika a zajęcie towaru'

Subscribe to comments with RSS

 1. Żaden komornik nie będzie się fatygował żeby posprzedawać jakieś pierdółki ze sklepu po 5 złotych.

  Bogdan

  16 lut 21 o 12:42

 2. Z dziesięć lat temu i wcześniej prawdopodobnie miałbyś rację ale obecnie – niekoniecznie. Znacznie wzrosło zagęszczenie komorników i zarobki ich są znacznie niższe jak kiedyś, więc są bardziej pracowici żeby zarobić.

  admin

  16 lut 21 o 13:48

 3. Za umowę pozorną można mieć kłopoty.

  Anonim

  16 lut 21 o 16:43

 4. Z bratem albo ze szwagrem tym bardziej.

  Anonim

  16 lut 21 o 16:44

 5. Najpierw trzeba udowodnić, że umowa jest pozorna. To, że stroną umowy jest brat czy szwagier, nie jest (wystarczającym) dowodem na pozorność czynności prawnej.

  admin

  16 lut 21 o 17:03

Skomentuj