Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy za brak księgi wieczystej grozi kara?

3 komentarze

Pytanie: Mam długi, w jednej sprawie komornik niedawno umorzył mi bezskuteczną egzekucję ale mam świadomość tego że niedługo ten albo inny komornik z miasta zacznie egzekucję w innej sprawie. Liczę się też z ponowną egzekucją w sprawie umorzonej. O co jednak chodzi – otóż chcę kupić mieszkanie w bloku, w innym mieście, poza rewirami tych komorników, mieszkanie nie ma księgi wieczystej i chciałbym żeby tak zostało, Pan na pewno wie dlaczego. Pytanie tylko, czy za brak księgi wieczystej grozi jakaś kara?

Odpowiedź: Nie, z tytułu braku księgi wieczystej właściciel nieruchomości nie ponosi żadnych konsekwencji w tym karnych też nie. Grzywna grozi tylko za brak ujawnienia nowego właściciela w istniejącej księdze wieczystej.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

15 lutego, 2021

kategoria inne

tag

Komentarze do 'Czy za brak księgi wieczystej grozi kara?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Komornik nie znajdzie nieruchomości która nie ma założonej księgi wieczystej?

  Anonim

  15 lut 21 o 22:10

 2. Zwłaszcza jeżeli w innym mieście jest ta nieruchomość, to może nie znaleźć.

  admin

  16 lut 21 o 05:13

 3. To jest bez sensu że za brak kw kara nie grozi a za brak aktualizacji kara grozi. Powinno być przynajmniej tak, że nabywca nieruchomości która nie ma założonej kw powinien być zobowiązany do jej założenia w celu dokonania aktualizacji – wpisania swojego prawa własności.

  padek

  7 lis 21 o 10:43

Skomentuj