Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy można jeździć samochodem zajętym przez komornika?

5 komentarzy

Pytanie: Czy można jeździć samochodem zajętym przez komornika? To znaczy, czy komornik zajmując samochód zabiera go dłużnikowi a jeżeli nawet nie zabiera to czy można tym zajętym samochodem jeździć?

Przeczytaj też: Zajęcie samochodu przez komornika

Odpowiedź: Zasadniczo komornik zajmując ruchomości pozostawia je we władaniu dłużnika i tak jest też w przypadku samochodu. We władaniu, czyli dłużnik może zajętym samochodem jeździć. Tylko w wyjątkowych przypadkach komornik zabiera zajęte ruchomości spod władania dłużnika: Oddanie ruchomości pod dozór przez komornika; zmiana dozoru.

A osoby zainteresowane kupnem samochodu na licytacji mają prawo żądania od dłużnika ażeby podjechał samochodem do warsztatu ażeby można było sprawdzić przed licytacją stan techniczny tego pojazdu?

Przeczytaj też: Od jakiej kwoty komornik może zająć samochód?

Nie i jest to przyczyna dla której wiele licytacji komorniczych pojazdów nie dochodzi do skutku nawet gdy jest to druga licytacja na której cena wywoławcza wynosi tylko 50% wartości szacunkowej. Samochód można jedynie pobieżnie obejrzeć przed licytacją.

Przeczytaj też: Oszacowanie ruchomości przez komornika lub biegłego

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

3 stycznia, 2023

Komentarze do 'Czy można jeździć samochodem zajętym przez komornika?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dłużnicy częstokroć nie podstawiają samochodu na miejsce licytacji, wiem coś o tym. I z tej przyczyny należałoby jednak co do zasady odbierać im samochody w momencie zajęcia i szybko wyznaczać terminy licytacji.

  Pawelak

  3 sty 23 o 20:00

 2. Za coś takiego powinno być postępowanie karne za udaremnianie, utrudnianie egzekucji.

  Anonim

  3 sty 23 o 20:21

 3. I może być jeżeli komuś będzie chciało się to zgłosić do prokuratury / na policję.

  admin

  3 sty 23 o 21:27

 4. Czy istnieją jakieś ograniczenia w poruszaniu się przez dłużnika zajętym samochodem, czy można nim pojechać za granicę (i wrócić na licytację)?

  Norbert

  22 lut 23 o 16:42

 5. Nie istnieją ograniczenia, można pojechać za granicę.

  admin

  22 lut 23 o 17:33

Skomentuj