Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy mając komornika można wynająć mieszkanie?

3 komentarze

Pytanie: Czy mając komornika można wynająć mieszkanie?

Odpowiedź: Można o ile właściciel mieszkania nie dowie się o komorniku przed podpisaniem umowy najmu czyli jeśli potencjalny najemca nie poinformuje go o tym oraz gdy właściciel mieszkania nie zażąda zaświadczenia o dochodach / wyciągu z rachunku bankowego potencjalnego najemcy. Z tych dokumentów można wyczytać, że toczy się egzekucja komornicza.

Przeczytaj też: Zaświadczenie o dochodach a zajęcie komornicze

Wciąż wielu wynajmujących popełnia ten błąd, że nie żąda od potencjalnego najemcy wyżej wymienionych dokumentów w efekcie czego zawierane są umowy najmu nie tylko z osobami które mają komornika ale też z takimi które nie posiadają zatrudnienia ani innego stałego, oficjalnego źródła dochodów. Tacy najemcy często nie płacą czynszu i innych opłat i nie sposób tych należności ściągnąć od nich w późniejszej egzekucji komorniczej.

Przeczytaj też: Jak odzyskać pieniądze od najemcy?

Kwestię najmu mieszkania “mając komornika” można rozpatrywać też pod kątem konsekwencji karnych za wprowadzenie wynajmującego w błąd i doprowadzenie go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (niepłacenie za najem) czyli wyłudzenia usługi najmu. Niewykluczone, że jeśli wynajmujący zgłosi to organom ścigania, to najemcy zostanie przedstawiony zarzut wyłudzenia właśnie, choć wcale nie jest to wysoce prawdopodobne.

Przeczytaj też: Co zrobić gdy dłużnik jest niewypłacalny?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

27 października, 2022

kategoria windykacja

tag ,

Komentarze do 'Czy mając komornika można wynająć mieszkanie?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jeśli najemca nie wprowadzi wynajmującego w błąd złożywszy na przykład fałszywe oświadczenie o braku długów, to marne szanse na to, że prokurator przedstawi mu zarzut oszustwa.

  Jelec

  27 paź 22 o 17:11

 2. Dobrze, zażądam zaświadczenia o zarobkach, czy coś uwiarygodniającego jeszcze zażądać od najemcy przed podpisaniem umowy?

  rentier

  27 paź 22 o 21:58

 3. admin

  28 paź 22 o 04:34

Skomentuj