Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik śledzi dłużnika?

2 komentarze

Pytanie: Mam od ponad miesiąca komornika za dług prywatny (pożyczka). Aktualnie nigdzie nie jestem zatrudniony i komornik nic ze mnie nie ściągnął. Samochodu aktualnie nie mam. Odnoszę wrażenie, że od jakiegoś czasu po zajęciu się sprawą przez komornika jestem śledzony. Czy komornicy mają w zwyczaju śledzić dłużników wobec których egzekucja jest nieefektywna?

Przeczytaj też: Czy zlecić komornikowi poszukiwanie majątku dłużnika?

Odpowiedź: Nie słyszałem o tym aby komornik czy ktoś z jego kancelarii czy wynajęty przez niego detektyw śledził dłużnika i bardzo wątpię w to, aby kiedykolwiek taki przypadek miał miejsce. Takie śledzenie zapewne w 99,9% przypadków nie by nie dało w kwestii ustalenia majątku dłużnika a jest w wszak bardzo absorbujące. Jeśli już, to może wierzyciel na własną rękę Pana śledzi lub wynajął kogoś w tym celu ale i w to wątpię.

Przeczytaj też: Czy komornik zawiadamia prokuraturę?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 listopada, 2022

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Czy komornik śledzi dłużnika?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Detektywi najczęściej też nic efektywnie nie ustalają, żadnego mienia dłużnika. Co najwyżej na przykład firmę w której właścicielem oficjalnym jest ktoś inny i tego nie idzie udowodnić, że to dłużnik jest faktycznym właścicielem.

    suchar

    2 lis 22 o 07:28

  2. Tak to właśnie bywa, jeżeli komornik nie ustali majątku nieruchomości i ruchomego, to i detektyw nie ustali.

    Tomo

    2 lis 22 o 08:05

Skomentuj