Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik powiadamia o wizycie?

3 komentarze

Komornik na szczęście dla wierzycieli nie musi powiadamiać dłużnika o wizycie i nie powinien powiadamiać. Komornik ma obowiązek powiadomić dłużnika o każdej czynności egzekucyjnej ale powiadomienie dokonywane jest wraz z dokonaniem danej czynności egzekucyjnej. I tak też na przykład, gdy komornik wysyła do banku zajęcie konta bankowego dłużnika, to musi powiadomić o tym także dłużnika wysyłając mu odpis zajęcia.

Przeczytaj też: Czy komornik może przyjść bez zapowiedzi?

O wizycie u dłużnika komornik też na swój sposób powiadamia ale z automatu tzn. dłużnik widzi, że komornik przyszedł czyli dłużnik został automatycznie powiadomiony 😉

Nie zostanie powiadomiony tylko wówczas, gdy nie będzie go w domu a komornik przyjdzie ze ślusarzem i policją. Drzwi zostaną otworzone siłą i zajęcie zostanie dokonane bez obecności dłużnika. W piśmie do dłużnika komornik ostrzega przed ewentualnością takiego wejścia ale bez podania daty kiedy to ma nastąpić, informując o tym, że drzwi zostaną “otwarte” na koszt dłużnika. O ile pamiętam, komornicy ostrzegają przed tym po pierwszej bezskutecznej próbie dostania się do lokalu zajmowanego przez dłużnika czyli gdy nikt nie otworzy komornikowi drzwi. Ślusarz po prostu zniszczy zamek a następnie chyba założy nowy aby nikt dłużnika nie okradł i za tę pracę ślusarza to dłużnik zapłaci. Dłużnik zostanie też obciążony w takim przypadku kosztem asysty Policji obowiązkowym w takim przypadku tzn. gdy komornik wchodzi “z drzwiami” pod nieobecność dłużnika. Jednak aby do tego doszło, wierzyciel musi wpłacić na ten cel sporą zaliczkę i chyba większość wierzycieli nie decyduje się na to; ja też się nie zdecydowałem, więcej o tym i o tym dlaczego nie: https://pamietnikwindykatora.pl/czynnosci-terenowe-komornika/.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

14 lipca, 2020

Komentarze do 'Czy komornik powiadamia o wizycie?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Komornicy nie tylko że nie powiadamiają o mającej nastąpić wizycie ale też gdy już są pod blokiem dłużnika to podają się dzwoniąc za kogoś innego na przykład za listonosza, żeby dłużnik go wpuścił.

  Anonim

  5 lip 21 o 06:25

 2. Jeżeli nie zastana nikogo to powiadamiają, że byli i zapowiadają, że jeżeli następnym razem nikt nie otworzy im drzwi, to ślusarz je wyważy i wejdą w asyście policjanta.

  skandal

  19 paź 21 o 21:41

 3. To straszenie policją i wyważeniem drzwi prawie nigdy nie zostaje spełnione z prozaicznego powodu: wierzyciele nie chcą płacić zaliczek na taką czynność a zaliczka to około tysiąc złotych.

  Sztama

  15 lut 22 o 07:04

Skomentuj