Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy komornik może zabrać wózek dziecięcy?

1 komentarz

Pytania: W mieszkaniu nie mam aktualnie nic co mogłoby zainteresować komornika, mając na względzie co Pan mi odpisał kiedyś a więc, że komornika nie interesują rzeczy niemające wartości handlowej a tylko użytkową. Jedną mam tylko wątpliwość i proszę o rozwianie jej a konkretnie chodzi o to, że mam nowy wózek dziecięcy który kosztował prawie dwa i pół tysiąca złotych, czy komornik może go zająć, zabrać?

Odpowiedź: Wózek dziecięcy z pewnością wpisuje się w poczet przedmiotów niezbędnych dla domowników dłużnika a właściwie też dla samego dłużnika – rodzica. Zgodnie z art. 829 Kodeksu postępowania cywilnego, takie przedmioty nie podlegają egzekucji. Z tym, że jeśli wartość tego wózka znacznie przekracza przeciętną wartość nowych przedmiotów danego rodzaju, to komornik może taki wózek zająć. Nie mam rozeznania w cenach wózków dziecięcych więc nie wiem, czy wózek dziecięcy za 2 500 zł to znacznie wyżej powyżej średniej.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 grudnia, 2020

1 komentarz do 'Czy komornik może zabrać wózek dziecięcy?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Kupowanie nawet tylko trochę używanego wózka dziecięcego wydaje mi się trochę niehigieniczne chyba i uważam, że nikt nie kupi.

    Anonim

    2 Gru 20 o 19:40

Skomentuj