Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik może wejść do domu pod nieobecność właściciela?

3 komentarze

Pytanie: Czy komornik może wejść do domu, do mieszkania pod nieobecność właściciela? Mam na myśli dwie możliwe sytuacje, pierwsza kiedy to właściciel jest dłużnikiem wobec którego jest egzekucja a druga sytuacja kiedy to lokator jest dłużnikiem a nie właściciel mieszkania. I jeszcze jedno pytanie, czy komornik może wejść do domu gdy nikogo nie ma, ani właściciela ani lokatora?

Przeczytaj też: Niewpuszczenie komornika do domu

Odpowiedź: W każdym z wyżej opisanych przypadków komornik może wejść do domu (mieszkania) jeżeli jest to miejsce zamieszkania dłużnika z tym, że jeżeli nikogo nie ma w mieszkaniu albo udają, że nikogo nie ma 😉 jak również gdy ktoś jest i komornik o tym wie, ale nie zostaje wpuszczony, to może wejść siłowo tylko w asyście policjanta i przywoławszy też ślusarza który otworzy (wyważy) dla nich drzwi. W praktyce prawie nigdy do takiego siłowego wejścia nie dochodzi, o czym więcej tu: Wejście komornika w asyście Policji a już na pewno nie tego samego dnia, jeżeli to pierwsza wizyta komornika.

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć mieszkanie komunalne?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

23 czerwca, 2022

Komentarze do 'Czy komornik może wejść do domu pod nieobecność właściciela?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Zgoda ale nie ma sensu narażać się na stres dywagowania wejdzie czy nie wejdzie siłowo. Co cenniejsze to wynieść z domu na przechowania a jak komornik przyjdzie to go wpuścić.

  Anonim

  24 cze 22 o 08:03

 2. W większości mieszkań nie ma co ukrywać, komornik tylko nowe rzeczy zajmuje z nadzieja na zlicytowanie. Starsze, używane tylko żeby postraszyć, wie że nie sprzedadzą się.

  otoja

  24 cze 22 o 18:42

 3. Przyjazd komornika do dłużnika to ostateczność dla tych pierwszych kiedy wszystkie inne sposoby egzekucji są bezskuteczne i ten przyjazd najczęściej też nic nie przynosi nawet jeżeli komornik wejdzie do mieszkania.

  Maciek

  26 cze 22 o 20:38

Skomentuj