Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik może przyjść bez zapowiedzi?

2 komentarze

Pytanie: Czy komornik może przyjść do domu dłużnika bez zapowiedzi? Tylko wtedy miałoby to według mnie sens. Jeżeli dłużnik będzie wiedział o terminie i porze wizyty komornika, to może powynosić z mieszkania wartościowe rzeczy na przechowanie do kogoś. Po drugie, czy jeżeli komornik zapowie się dłużnikowi to ma on na komornika czekać i wpuścić go do mieszkania? A jeżeli nie wpuści to co?

Przeczytaj też: Czynności terenowe komornika

Odpowiedź: Uspokajam Pana – komornik może przyjść do dłużnika bez zapowiedzi i chyba zawsze albo prawie zawsze są to wizyty niezapowiedziane dłużnikowi. Jeżeli któryś komornik zapowiada dłużnikowi wizytę pisemnie, to raczej jest to blef mający na ceku przestraszenie dłużnika aby ten wcześniej zareagował kontaktem z komornikiem a najlepiej spłatą zadłużenia.

Jak chodzi o konsekwencje niewpuszczenia komornika do domu to polecam poradę: Niewpuszczenie komornika do domu

Po jakim czasie komornik udaje się do dłużnika?

Najczęściej wyczerpawszy wygodniejsze, szybsze próby – sposoby egzekucji jak zajęcie wynagrodzenia za pracę, zajęcie rachunku bankowego, zajęcie zwrotu nadpłaty podatku. Jeżeli wierzyciel chce aby komornik udał się do dłużnika celem egzekucji z ruchomości, to powinien złożyć stosowny wniosek; można taki wniosek zawrzeć już w pierwszym wniosku egzekucyjnym.

Przeczytaj też: Wniosek o wszczęcie egzekucji – wzór

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

11 września, 2022

Komentarze do 'Czy komornik może przyjść bez zapowiedzi?'

Subscribe to comments with RSS

  1. I co z tego że przyjdzie do dłużnika bez zapowiedzi? Dłużnik nie tylko że może nie wpuścić komornika ale najczęściej faktycznie nie ma go w mieszkaniu, jest w mieście, coś załatwia, jest w pracy. Komornicy wieczorami nie przychodzą.

    szpadel

    13 wrz 22 o 08:30

  2. Niektórzy komornicy w takich sytuacjach uciekają się do podstępu. Na przykład jak w “stawka większa niż życie”. Kto tam? Hydraulik, woda przeciek a na pierwszym piętrze. (Gestapo).

    Marian

    20 wrz 22 o 09:57

Skomentuj