Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik dowie się o pracy za granicą?

4 komentarze

Pytanie: Pracuję za granicą, legalnie. Jeszcze przed podjęciem tej pracy gdy mieszkałem w Polsce komornik prowadził wobec mnie egzekucję, pracowałem na etacie, pobierał niewielką kwotę. Nie poinformowałem go o wyjeździe za granicę do pracy. Czy komornik dowie się jakoś o tej pracy za granicą? Wiem, że z ZUS się nie dowie a z innego źródła?

Przeczytaj też: Długi a wyjazd za granicę

Odpowiedź: Urzędowo, w trakcie poszukiwania majątku, komornik nie dowie się o pracy dłużnika za granicą jednak nawet gdyby się skądś dowiedział, to władza polskiego komornika nie sięga za granicę. Nie mogąc więc wykonywać czynności egzekucyjnych poza granicami naszego kraju, nie może zająć wynagrodzenia u pracodawcy za granicą.

Przeczytaj też: Czy dłużnik alimentacyjny może wyjechać za granicę?

Jeżeli jednak wynagrodzenie zagraniczne będzie wpływać na konto w banku mającym siedzibę w Polsce (czyli na polskie konto bankowe), to komornik może zająć to konto a tym samym też zagraniczne wynagrodzenie.

Przeczytaj też: Dłużnik za granicą a majątek w Polsce

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

6 grudnia, 2022

Komentarze do 'Czy komornik dowie się o pracy za granicą?'

Subscribe to comments with RSS

 1. A rozliczenie podatku od wynagrodzenia w Polsce czy za granicą? Jeśli w Polsce to się komornik dowiedzieć może zająwszy w urzędzie skarbowym zwrot podatku.

  Celina

  6 gru 22 o 14:10

 2. Dowie się z powodu złożonego PIT-ZG.

  Adam

  6 gru 22 o 14:49

 3. Trzeba go było powiadomić o wyjeździe, ale bez wskazania miejsca docelowego.

  Kaja

  6 gru 22 o 17:33

 4. Jak powiadomić komornika, to ze wskazaniem adresu ponieważ jeżeli dłużnik nie poda mu nowego adresu, to może uznać, że dłużnik nie dopełnił obowiązku poinformowania o zmianie miejsca zamieszkania / pobytu i ukarze go grzywną.

  admin

  6 gru 22 o 17:47

Skomentuj