Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy dłużnik alimentacyjny może zrobić prawo jazdy

2 komentarze

Pytanie: Chodzi mi o to czy dłużnik alimentacyjny może zrobić prawo jazdy? Słyszałem, czytałem coś o zabieraniu prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym przez komornika, jeżeli mają zaległe alimenty.

Przeczytaj też: Zmiana komornika w egzekucji alimentów

Odpowiedź: Dłużnik alimentacyjny może zrobić prawo jazdy. Jak chodzi o zabieranie dłużnikom alimentacyjnym prawa jazdy, to przy zaistnieniu określonych przesłanek jest to możliwe na wniosek wierzyciela alimentacyjnego (lub jego przedstawiciela): Czy komornik może zabrać prawo jazdy?

Jeżeli dłużnik alimentacyjny nie ma prawa jazdy a zaistniały przesłanki na podstawie których gdyby je miał, to wierzyciel mógłby skutecznie wnieść o zatrzymanie takiemu dłużnikowi prawa jazdy, to jednak nie jest to przeszkoda do tego aby te prawo jazdy sobie wyrobił. Jak wskazałem bowiem wcześniej, zatrzymanie prawa jazdy następuje na wniosek dłużnika a nie jest możliwe zablokowanie mu możliwości wyrobienia prawa jazdy.

Przeczytaj też: Niepłacone alimenty – kara pozbawienia wolności

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

22 listopada, 2022

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Czy dłużnik alimentacyjny może zrobić prawo jazdy'

Subscribe to comments with RSS

  1. Bez sensu jest robić prawo jazdy po to żeby zaraz po zrobieniu zostały zabrane. Szkoda czasu, nerwów i oczywiście pieniędzy których większości dłużników alimentacyjnych naprawdę brakuje.

    Bros

    22 lis 22 o 11:46

  2. Nie w każdym przypadku są podstawy do zatrzymania prawa jazdy i nie każdy wierzyciel o to wnioskuje.

    admin

    22 lis 22 o 12:05

Skomentuj