Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy dłużnik może sprzedać swój dług?

2 komentarze

Pytanie: Pracowałam w sklepie mięsnym, uległam w czasie pracy wypadkowi. Zgłosiłam to mojemu kierownikowi ale, sprawa ta nie została przekazana dalej tzw. do Firmy. Opisuje to ponieważ przez to zaczęły się moje kłopoty. Mam kredyt i kiedy poszłam na chorobowe, nie mogłam spłacać kredytu w takiej sumie jaką wyznaczył mi Bank. Spłacałam oczywiście z chorobowego, ale to były małe środki. Bank oddal sprawę mojego zadłużenia do komornika. Znajoma powiedziała mi ze można sprzedać swój dług, to prawda?

Przeczytaj też: Czy można kupić swój dług?

Odpowiedź: Dłużnik nie może sprzedać swego długu, to niedorzeczne. To wierzyciel może sprzedać wierzytelność przysługująca od dłużnika pod warunkiem, że jest to rodzaj wierzytelności nieobjęty ustawowym zakazem cesji jak wynagrodzenie za pracę albo umownym zakazem cesji. Ktoś ewentualnie może porozumieć się z Panią iż spłaci za Panią kredyt bezpośrednio wierzycielowi (nie potrzeba do tego zgody wierzyciela) i on stanie się Pani wierzycielem lub po prostu udzieli Pani pożyczki na spłatę kredytu. Pani spłaci kredyt i już nie będzie dłużnikiem banku tylko tego pożyczkobiorcy.

Przeczytaj też: Cesja wierzytelności bez zgody dłużnika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

4 listopada, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Czy dłużnik może sprzedać swój dług?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Poczekać na bezskuteczny wynik egzekucji a następnie zaproponować wierzycielowi aby zredukował zadłużenie, spisać umowę i spłacić zredukowane z adnotacją, ż eto wyczerpuje jego roszczenia.

    Sławoj

    27 cze 21 o 11:36

  2. Nie każdy dłużnik nie posiada jawnego majątku.

    Anonim

    11 lip 21 o 15:19

Skomentuj