Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

BIG Infomonitor – opinie

42 komentarze

Dzisiaj zauważyłem, że BIG Infomonitor jeszcze nie doczekał się u mnie na blogu osobnego wątku z opinią moją i opiniami innych osób które można publikować w komentarzach. Jest wątek dotyczący opinii o KRD, jest wątek dotyczący opinii o ERIF a o Infomonitor nie, więc czym prędzej nadrabiam poniżej tę zaległość.

Przeczytaj też: Krajowy Rejestr Długów – skuteczność. Opinie, forum

Otóż współpracowałem i z tym rejestrem długów w tytule wskazanym; dopisałem do Infomonitor mnóstwo dłużników i ani jeden dłużnik nie zapłacił. Odradzam więc wszystkim zawarcie umowy z tym rejestrem długów podobnie zresztą jak z dwoma wyżej wymienionymi.

Ciekawostka: czy wiesz, że był dość długi okres czasu w którym miałem umowę podpisana ze wszystkimi trzema tymi rejestrami. Doprecyzuję na wszelki wypadek, żeby nie było wątpliwości: wielu dłużników (może ze stu) dopisałem do wszystkich tych trzech rejestrów czyli dłużnik figurował wpisany ode mnie we wszystkich tych trzech rejestrach długów i … żaden z tych dłużników nie zapłacił. No i oczywiście wkurzony wypowiedziałem umowę każdemu z tych rejestrów długów.

Przeczytaj też: Internetowa giełda długów – skuteczność

Stwórz sobie sam rejestr długów i będzie skuteczniejszy, wiem co mówię, bo tak miałem – załóż choćby na darmowej platformie bloga i publikuj dłużników w internecie jako formalnie ofertę sprzedaży długu. Wyszukiwarka Google “łyknie” te wpisy i każdy kto wpisze dane dłużnika (szukając po prostu info o firmie, osobie) bezpłatnie bo poprzez Google go zobaczy, z opisem, co to za zawodnik. Taka internetowa giełda wierzytelności jakąś tam skuteczność u mnie miała a nie że zerową jak te trzy pożal się Boże rejestry długów.

Przeczytaj też: ERIF – opinie

Aha, nie daj się przypadkiem oszukać na gadane handlowców z tego Infomonitor, którzy mogą Ci ściemniać, że jak podpiszesz umowę, to będziesz mógł sobie sprawdzać dłużników komfortowo w BIK, bo są powiązani kapitałowo. Otóż nie masz prawa sprawdzać dłużników w BIK nie uzyskawszy od nich upoważnienia.

OK, zapewne z czasem uzbiera się tu w komentarzach sporo opinii takich jak moja o tym rejestrze długów. Podobnie jak o pozostałych dwóch rejestrach (wszystkie trzy zachwalają każdy swą skuteczność, nieprawdaż).

Przeczytaj też: KRD, Infomonitor, ERIF – porównanie skuteczności

10 maja, 2016

Komentarze do 'BIG Infomonitor – opinie'

Subscribe to comments with RSS

 1. Przestrzegam wszystkich przed wspolpraca z BigInfomonitor. Bazy sa tragicznie.
  Dla przykladu jedna spolka w KRD 20 mln zlotych zadluzenia
  w Big infomonitor ledwo kilka tysiecy.
  Nie wspomne o tym,ze konsultanci nie do konca mowia prawde przy podpisywaniu umowy w mojej opinii ,co skutkutkuje GIGANTYCZNYMI problemami z zakonczeniem sprawy. Na plus mozna jedynie zaliczyc obnizke abonamentu,bo inaczej trzeba by bylo placic kare. Podsumowujac : Pieniadze wyrzucone w bloto.

  Przemek

  9 wrz 16 o 10:08

 2. Fakt, wyrzucone w błoto i jeszcze gorzej u mnie, bo po podpisaniu umowy i uzyskaniu dostępu do bazy sprzedawałam chętniej z odroczonym terminem ale połowa z tych klientów i tak była zadłużona bardzo i mi ni zapłacili. Teraz kombinuję jak zdobyć chociaż ze dwadzieścia tysięcy gotówki po to, żebym miała na zakupy w hurtowniach. Może wskażecie mi jakiś bank co bez nadmiernych ceregieli przyzna kredyt na dofinansowanie działalności?

  Misia

  2 paź 16 o 15:21

 3. Proponuję te tutaj.

  admin

  3 paź 16 o 07:31

 4. Dziesiątki wielkich, stabilnych firm są wpisane do rejestrów długów i wpisy w rejestrach długów przez to są bardzo zdewaluowane a rejestry długów (wraz z Infomonitor) nie spełniają windykacyjnej funkcji

  Adaś

  6 lis 16 o 13:43

 5. Absolutnie nie polecam! Baza uboga, a za wszystko trzeba dodatkowo płacić. Co więcej prześwietliliśmy ostatnio kontrahenta, czysty w BIG Info Monitor, a kiedy nie zapłacił, profesjonalna firma windykacyjna od razu powiedziała, że kontrahent od dłuższego czasu jest niewypłacalny i nikomu nie płaci… czyli krótko mówiąc super usługa. Dla jasności jeżeli wypowiesz umowę BIG InfoMonitor to Twój dłużnik automatycznie przestaje istnieć jako dłużnik… tyle jest to wszystko warte, tj. nic… szkoda słów i pieniędzy.

  Johny

  8 lis 16 o 18:32

 6. Jak chcecie, żeby dłużnicy Wam płacili, skoro kupujecie przeterminowane, niewymagalne długi? Część dłużników to idioci, bojący się własnego cienia, ale część to myślący ludzie, mający wiedzę o swoich prawach. Dzisiaj otrzymałam dwa wezwania do zapłaty długów firmy, którą zamknęłam 11 lat temu!!! Weryfikujcie dłużników, to i efekty będą lepsze.

  windykowana

  5 gru 16 o 12:05

 7. Efekty w tych BIG-ach są żadne nawet wobec świeżutkich długów.

  admin

  5 gru 16 o 12:11

 8. Szanowni Państwo
  Skuteczność wpisu do Rejestrów Dłużników jest uzależniona od kilku czynników:
  • Jak szybko od terminu płatności następuje dopisanie dłużnika do Rejestru. Przykładowo: przekazując sprawy do 3 miesięcy po terminie płatności można osiągnąć do 90% zwrotu. Przekazując sprawy po roku, skuteczność spada do 12%.
  • Jak bardzo dłużnik potrzebuje pozyskiwać finansowanie na rynku. Wpisy w rejestrze są najbardziej skuteczne gdy dłużnik chce uzyskać finansowanie.
  • Jak wielu użytkowników korzysta z danego rejestru – dopisuje dłużników i pobiera raporty. W sytuacji gdy dłużnik został wpisany do kilku rejestrów przez kilku wierzycieli, dodanie kolejnego wpisu będzie miało niską skuteczność ponieważ nie zmienia to już i tak złej sytuacji dłużnika.
  Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor ma obecnie największą bazę informacji gospodarczych pod względem liczby wpisów, a dodatkowo jako jedyny na rynku jest powiązany przez BIK z sektorem bankowym. Banki pobierają w BIG InfoMonitor bardzo duże ilości raportów, jest to więc istotny element oddziaływania na dłużników.

  Warto pamiętać, że każdy BIG może przechowywać i udostępniać informacje wyłącznie od swoich aktywnych klientów, dlatego różnice w informacjach o konkretnych podmiotach to normalne zjawisko. Przy sprawdzeniu innego podmiotu to w InfoMonitor będą informacje, których nie będzie w innym BIGu. BIG InfoMonitor ma obecnie największą bazę informacji gospodarczych pod względem liczby wpisów i to w nim statystycznie najwięcej będzie trafień, ale dobrą praktyką jest pobierać informacje z kilku źródeł.

  BIG InfoMonitor współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej S.A., natomiast w przypadku chęci przeszukania bazy BIK, konieczne jest posiadanie stosownego upoważnienia. Stan taki wynika bezpośrednio z przepisów prawa. BIG InfoMonitor w treści zawieranych Umów Abonamentowych wskazuje wprost, że wymagane jest posiadanie upoważnień w celu uzyskania danych gospodarczych o zobowiązaniach konsumenta lub firmy. Umowa z BIG InfoMonitor jest krótka i przejrzysta, ale zawiera wszelkie szczegóły współpracy i jest podstawowym punktem odniesienia w przypadku pojawienia się jakichkolwiek roszczeń.
  Jeśli chodzi o informacje przekazywane przez naszych konsultantów, chcielibyśmy przypomnieć, iż wszystkie rozmowy na infolinii są nagrywane, jeśli więc zdarzy się nieporozumienie i ktokolwiek z Państwa miałby wątpliwości co do przedstawionych przez konsultanta informacji, zawsze możliwe jest odsłuchanie rozmowy w trybie reklamacyjnym.

  Mamy nadzieję, że nasze wyjaśnienia były dla Państwa pomocne i ułatwiły zrozumienie istotnych elementów dotyczących specyfiki działania BIG.

  Pozdrawiamy
  Zespół BIG InfoMonitor

  Zespół BIG InfoMonitor

  26 maj 17 o 13:33

 9. Szanowny “Zespół BIG InfoMonitor”.

  Rozumiem, że my, przedsiębiorcy mamy ryzykować sprawdzając kontrahentów i w razie wpadki wpisywać ich do waszej bazy. Oczywiście płacąc wam za tę możliwość.
  Zrobiliście sobie z nas “króliki doświadczalne” do rozbudowy waszej bazy danych.

  Jeśli moja firma przetrwa w razie podpisania umowy z nieuczciwym kontrahentem,
  (bo oczywiście w waszej bazie nie ma w 90% nic na ten temat, nawet
  jeśli dana firma ma za sobą 80 wyroków sądowych – prawdziwy przypadek),
  możemy uznać to za szczęście.

  Jeśli moja firma padnie lub będzie ledwo funkcjonować wskutek braku płatności mojego kontrahenta i waszej fuszerki, w przypadku braku pieniędzy
  na dalsze funkcjonowanie i możliwości zapłaty waszego abonamentu, zasypujecie nas dziesiątkami listów – przypomnień o płatności abonamentu, pogróżek windykacyjnych.

  W końcu nagrodą za waszą fuszerkę jest wpisanie mnie jako nieuczciwego dłużnika do waszej wspaniałej bazy BIG.

  1. Proszę pana, będzie pan mógł sprawdzać kontahentów w naszej bazie – oszustwo.
  2. podpisanie umowy z BIG
  3. Sprawdzenie kontrahenta – oszust, BIG nie pokazuje nic, podpisanie umowy, niestety z oszustem.
  4. Moje problemy finansowe, brak możliwości spłaty wielu zobowiązań w tym abonamentu BIG.
  5. Dziesiątki monitów i pogróżek windykacyjnych od BIG.
  6. Wpisanie mojej firmy do listy dłużników BIG za fuszerkę, której się dopuścili.

  ABSURD!!!

  Tak proszę państwa działa Big Info Monitor.

  Zapraszam do wpisania w google “Big Info opinie” i poczytania komentarzy.

  Przekręt godny mediów i prokuratury.

  Tym bardziej, że agent w czasie podpisywania umowy mówi nieprawdę,
  KŁAMIE opisując sposób działania Big Info Monitor, czemu następnie
  zaprzecza dział PR odpowiadając na komentarze w różnych mediach społecznościowych.

  Niestety w naszym kraju obok firm jak Provident, Nowa Telekomunikacja
  działalność jak najbardziej legalna.

  Na zachodzie byłyby milionowe kary i kajdanki.

  And

  27 wrz 17 o 23:09

 10. Witam. Pewnie większość z Was sama jest dłużnikami więc taki negatywny odzew 🙂

  KR

  12 lut 18 o 12:54

 11. Raczej nie, Dłużnicy sobie nic nie robią z tego i innych rejestrów długów.

  admin

  12 lut 18 o 14:17

 12. chciałem się podzielic opinią o biurze kbig
  przed podpisaniem umowy było wszystko super opiekun dzwonił kilka razy dziennie kiedy możemy podpisać umowe -po podpisaniu trudno się do niego dodzwonić zobaczymy kiedy dłuznik zapłaci jutro mam go dodac do listy dłuzników jak dodzwonię się do opiekuna .będę informowal o ewentualnych powpdeniach lub niepowodzeniach

  KBIG

  20 mar 18 o 20:46

 13. Nastaw się na to, że nie zapłaci.

  admin

  20 mar 18 o 23:08

 14. Witam, prowadzę spółkę, zostałem oszukany przez handlowca, o upoważnieniach dowiedziałem się po fakcie, o pustej bazie też po fakcie, nie mówiąc już o dopisaniu dłużnika które nic nie wniosło! Namówiono mnie na bandyckie 199 zł + vat płacę do teraz bo umowa wiążąca, ostrzegam wszystkich przed InfoMonitorem!

  Klient Big

  25 lip 18 o 14:59

 15. Ostrzegam przed podpisaniem umowy z BIG Info Monitorem , im chodzi tylko aby wyrwać od was kasę . Nic nikomu nie pomogą, a bezwzględni w egzekfowaniu swoich należności wynikających z umowy z nimi , pomimo że za to nic nie otrzymaliście.

  tonii55

  20 gru 18 o 16:27

 16. Potwierdzam BIG to ściema i wyzysk.

  rf31

  14 sty 19 o 10:45

 17. Nie poleceam, pieniądze wyrzucone w błoto w porównaniu z KRD z którego korzystałem w tym samym momencie raczej wypadają słabo. Cena praktycznie taka sama, w BIG żadnych usług dodatkowych a w KRD chociaż podczas dochodzenia należności miałem osobę, które do dłużnika dzwoniła i próbowała się dogadać w moim imieniu, wysyłali wezwania i dodatkowo przekazywali masę informacji spoza rejestru np. czy inna firma w obrębie KRD nie dochodzi swych należności w tym momencie czy kiedyś w przeszłości – nie musiałbyś wpisany do rejestru. W BIG zero informacji, zero kontaktu tylko faktura co miesiąc a jak któregoś dnia ją przeoczyłem przez urlop to dostałem PARADOKSALNIE wezwanie do zapłaty z groźbą wpisania do rejestru BIG.

  Krzysztof

  4 lut 19 o 09:24

 18. Jeśli zamawiać, to pełny obraz o firmie! Czyli raport z hurtowni danych, jakimi są wywiadownie gospodarcze. Polecam osobiście Creditreform, bo mają dobre dane, a nie jakieś jedynie dostępne cyfrowo..

  Jacek

  25 lis 19 o 14:07

 19. Creditreform i jej podobne to żadna wywiadownia, to tylko zbieracze oficjalnie dostępnych danych o spółkach prawa handlowego. a co jeżeli mnie interesuje firma – jednoosobowa działalność gospodarcza – zaległości właściciela w zus i urzędzie skarbowym, egzekucje komornicze przeciwko niemu? Tylko detektyw a nie żaden Creditreform.

  cebede

  19 maj 21 o 15:53

 20. To jest jedna z instytucji, która nic innego jak czesze swoich klientów (niestety często naiwnych)., z tym dziadostwem trzeba walczyć i starać się zamknąć ten teatr naciągactwa !!!!!!!

  KR

  19 maj 21 o 16:51

 21. Jak podpiszecie z nimi umowę, to już się nigdy od nich nie uwolnicie, większego natręctwa nigdy nie widziałem !

  Krzysiek

  19 maj 21 o 16:53

 22. Jeśli dany dłużnik jest dłużnikiem, to wpisany jest już dawno na dziesięć innych list, więc wpisywanie go na jedenastą, nic nie da. Nic z tego sobie i tak nie zrobi, że będziemy go straszyć jakąś nędzną firemką o nazwie BIG,,,,

  KR

  19 maj 21 o 16:55

 23. Jeśli ktoś nie ma pieniędzy, to nie zapłaci, choćby nawet Pan Bóg zainterweniował….. Takie jest nasze dziadoskie państewko, w którym tylko płacimy podatki i nic nie mamy w zamian….. Bandyci polityczni okradają nas na co dzień….

  KR

  19 maj 21 o 16:58

 24. Nawet jak któryś do tej pory nie jest wpisany do żadnego rejestru długów, to gdy zostanie wpisany, na 99% też nie zapłaci. że nie dostanie kredytu? I tak nie dostanie, bo prawdopodobnie już ma zaległości w płaceniu podatków albo składek zus co go automatycznie dyskwalifikuje, każdy bank sprawdza czy są zaległości publicznoprawne.

  Johan

  19 maj 21 o 17:03

 25. nie polecam, będziecie związani z umową na kilka ładnych lat…. to nic nie daje w dzisiejszych czasach…. ściema i wydawanie pieniędzy niepotrzebne !

  BIG - wooon !!!!!!

  19 maj 21 o 17:03

 26. To od samego początku nic nie dawało nie tylko Infomonitor ale i KRD i ERIF, wszystkie razem. Wiem, bo w tym samym czasie korzystałem z tych trzech rejestrów i wysyłałem dłużnikom powiadomienia o umieszczeniu w rejestrze – z rejestru! Dziwie się temu, że sporo ludzi dalej daje się nabierać i zawiera z nimi umowy. przecież jest internet, można poczytać opinie.

  Kostur

  1 lip 21 o 22:15

 27. Widzę, że autor wpisu tez miał umowę ze wszystkimi tymi BIG z takim samym co ja skutkiem. macie więc.

  Kostur

  1 lip 21 o 22:18

 28. Dzisiaj 21/07/2021r. KBIG Kraków założył blokadę gospodarczą na dłużniku, zobaczymy jaki będzie efekt [dłużnik to stary oszust jak się okazało ale jest udziałowcem z 30% w następnej firmie],dam znać jak to się skończy

  szofer

  21 lip 21 o 19:41

 29. Ktoś wie czy przez Infomonitor można sprawdzać BIK? Z wiadomego powodu nie chce o to pytać konsultanta tylko obiektywne osoby.

  Ewa

  18 sie 21 o 16:09

 30. Podobno można ale aby sprawdzić, potrzebuje pani upoważnienia od osoby / firmy którą chce Pani sprawdzić.

  admin

  19 sie 21 o 06:28

 31. szofer dwa komentarze wyżej milczy, przekonuje się o całkowitej nieskuteczności tego rejestru ale nie martw się, kra i erif są podobnie nieskuteczne. Te rejestry dłużnikow nie działaja nawet na uczciwych a co dopiero jak piszesz – na starego oszustwa.

  piechur

  10 wrz 21 o 05:21

 32. Zmieniło się też postrzeganie osób zadłużonych, obecnie to nie taki wstyd jak kiedyś. Nie wiem z czego wynika taka zmiana w postrzeganiu ale tak jest.

  Karkoszka

  23 wrz 21 o 09:02

 33. Obecnie mało kto nie ma długów, chodzi mi o firmy. Tylko co innego dług ze dwa tygodnie po terminie a co innego pół roku po ter4minie zapłaty;.

  Anonim

  28 paź 21 o 21:33

 34. Jako rejestr długów wspierający windykacje słaby ale ma połączenie z BIK i to jest zaleta stawiająca go w znacznie wyższej pozycji niż KRD oraz ERIF.

  Ole

  14 lis 21 o 10:53

 35. Tylko żeby mieć prawo sprawdzić kogoś w BIK, trzeba uzyskać od takiej osoby upoważnienie do tego.

  admin

  14 lis 21 o 11:08

 36. Otóż to właśnie, mnie chcieli przekonać do podpisania umowy ze względu na dostęp do BIK ale bez upoważnienia grozi wysoka kara a w moim fachu żądanie upoważnienia do sprawdzenia w BIK od każdego klienta jest śmieszne i naraża na zakończenie współpracy jeszcze przed jej rozpoczęciem.

  monter

  20 lis 21 o 21:06

 37. To tak samo nic nie warte jak KRD, po wypowiedzeniu umowy z KRD jak głupi dałem się namówić na Infomonitor, również brak jakichkolwiek efektów w odzyskiwaniu długów wpisanych tam.

  Anonim

  24 gru 21 o 06:56

 38. Ja to jeszcze na ERIF sie dałem namówić, nie mogę sobie darować. Ze wszystkich trzech korzystałem bez żadnych ale to żadnych rezultatów jak chodzi o windykację.

  Kazik

  30 sty 22 o 10:10

 39. Witam miałem poinformować wszystkich poszkodowanych przez oszustów i ”nabitych w butelkę”przez KBIG KRAKÓW o rezultatach blokady założonej 21/07/2021r.zero efektów i informacji ze strony firmy o postępach, jedyne telefony to z windykacji o nie zapłaceniu czynszu w terminie,umowa została rozwiązana,dedykuję utwór LADY PANK ”MNIEJ NIŻ ZERO”

  szofer

  31 sty 22 o 02:39

 40. Witam, jakoś mnie to nie dziwi… Te wszystkie BIG-i są do niczego w windykacji.

  admin

  31 sty 22 o 03:26

 41. Informonitor podobno oferuje też w pakiecie dostęp do BIK, czy to prawda czy jest w tym jakiś haczyk?

  Mikołaj

  7 mar 22 o 17:20

 42. Przecież napisałem w głównej treści jak to jest czyli że trzeba mieć upoważnienie od sprawdzanej osoby zatem sam dostęp do bazy BIUK bez upoważnienia nie uprawnia do sprawdzania.

  admin

  8 mar 22 o 07:10

Skomentuj