Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Atrakcyjność kredytu samochodowego

Jeden komentarz

Posiadanie własnego samochodu to obecnie standard. Pracując i zarabiając pieniądze każdy powinien mieć auto na własność bez względu na to czy jest to super wypasiony samochód, czy pojazd używany. Każdemu z nas, kto decyduje się na zakup auta zależy na znalezieniu naprawdę atrakcyjnego kredytu samochodowego (my polecamy te tutaj). Istotne jest wyszukanie wśród wielu ofert najtańszego rozwiązania, które pozwoli nam nie przepłacać spłacanych co miesięcznie rat. Trzeba poświęcić wiele czasu na przekalkulowanie co jest rzeczywiście opłacalne, bowiem powszechnie wiadomo, że każdy bank i pośrednik kredytowy zachwala oferowany produkt jako najlepszy na świecie.

Przeczytaj też: Kredyt samochodowy w praktyce

Banki posiadają bardzo urozmaicone oferty w ramach kredytów samochodowych. Aktualnie nawet w obszarze jednego banku możemy doszukać się znaczących różnic. Jest to uzależnione przede wszystkim od kwoty kredytu, długości okresu kredytowania, wieku pojazdu. Podejmując decyzję jaki kredyt samochodowy będzie dla nas najlepszy nie zapominajmy, że nie istnieje kredyt idealny. Rynek nie posiada ofert kredytów w stu procentach spełniających wymagania wszystkich klientów. Należy pamiętać również o tym, że oferta dobra dla jednej osoby, może nie odpowiadać drugiej osobie.

Przeczytaj też: Trzy rodzaje kredytów samochodowych

Na atrakcyjność oferty bankowej wpływa wiele różnorodnych czynników. Istotne jest czy chcemy zakupić samochód nowy, czy decydujemy się na zakup auta używanego. Czy posiadamy i w jakiej wielkości wkład własny, a w szczególności jaką kwotą kredytu i okresem kredytowania jesteśmy zainteresowani. Zastanawiając się jakie opcję autokredytu wziąć pod uwagę warto dowiedzieć się, który bank oferuje najlepszy kredyt samochodowy zarówno na zakup pojazdu nowego jak i używanego. Trudno dziś wyszukać faktycznie optymalną ofertę w tym zakresie, więc dobrym rozwiązaniem jest czytanie komentarzy i opinii, aby nasz wybór okazał się trafny.

Przeczytaj też: Czy kredyt samochodowy to dobry pomysł?

Do najkorzystniejszych sytuacji należą te, w których decydujemy się na zakup nowego pojazdu bądź maksymalnie czteroletniego, posiadając przy tym 20-30 procentowy wkład własny. Zaciągnięcie kredytu samochodowego może przynieść nam wówczas naprawdę wiele korzyści. Jedną z nich jest jego niski koszt. Jednak należy dogłębnie rozważyć takie rozwiązanie, ponieważ im dłużej będziemy spłacać zaciągnięty kredyt, tym zwiększa się jego koszt, czego znaczącym minusem są wysokie raty. Natomiast w sytuacji, kiedy zamierzamy zakupić samochód używany, co wiąże się z wydaniem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, korzystniejszym rozwiązaniem może być dla nas skorzystanie ze zwykłego kredytu gotówkowego w banku, w którym posiadamy rachunek bankowy bądź kredytu udzielanego jako rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy. Środki finansowe uzyskane w taki właśnie sposób możemy wydać nawet na samochód ponad dziesięcioletni, na który uzyskanie kredytu samochodowego jest zazwyczaj nierealne. W takim przypadku nie zostajemy obarczeni bardzo uciążliwymi zabezpieczeniami, które są typowe przy zaciąganiu kredytu samochodowego.

Przeczytaj też: Leasing samochodowy – standardowy, konsumencki, odnawialny

14 września, 2014

1 komentarz do 'Atrakcyjność kredytu samochodowego'

Subscribe to comments with RSS

  1. ..trafna diagnostyka sytuacjii

    adamas

    28 lis 18 o 10:07

Skomentuj