Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Alimenty płacone z opóźnieniem a komornik

1 komentarz

Pytanie: Mam zasadzone alimenty w wysokosci 700 zl na dwojke dzieci. Przez 2 lata regularnie placilem do 10 kazdego miesiaca, lecz w tamtym miesiacu stracilem prace, i pracuje teraz w innej pracy lecz nie zarabiam juz tak samo, dostaje tygodniowki. dzis wyslalem jej 300 zl, a reszte czyli 400 zl wysle za tydzien. Czy byla zona, moze zlozyc sprawe do komornika, jak bede jej wysyla, co tydzien np po 200, lub 250 zl. W miesiacu otrzyma cala kwote 700 zl ale nie 10 kazdego miesiaca, tylko w ratach. Zlozy sprawe do komornika o nieregularne splacanie?

Odpowiedź: Jeżeli wystąpi choć niewielkie, nawet kilkudniowe opóźnienie, to formalnie będzie miała prawo do złożenia sprawy do komornika. Może Pan jednak powiadomić ją (choćby pisemnie) o przyczynie tych niewielkich opóźnień i zasugerować, że gdy komornik zacznie zabierać dla siebie od każdej wyegzekwowanej kwoty opłatę stosunkową, to może być problem z otrzymaniem przez nią całej sumy co miesiąc. Dlatego niech nie kieruje sprawy do komornika a Pan może jej zaproponować dobrowolnie np. z kilkanaście złotych więcej jako rekompensatę za zwłokę. I tak lepiej Pan na tym wyjdzie niżby komornik miał na Panu zarobić.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

4 listopada, 2020

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Alimenty płacone z opóźnieniem a komornik'

Subscribe to comments with RSS

  1. Należy to wyartykułować: raz się spóźnisz z zapłata alimentów i zostaną skierowane do egzekucji, to już zawsze będzie komornik na tobie zarabiał, w każdym miesiącu.

    cebede

    24 Lip 21 o 21:19

Skomentuj