Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Alimenty płacone z opóźnieniem a komornik

4 komentarze

Pytanie: Mam zasadzone alimenty w wysokosci 700 zl na dwojke dzieci. Przez 2 lata regularnie placilem do 10 kazdego miesiaca, lecz w tamtym miesiacu stracilem prace, i pracuje teraz w innej pracy lecz nie zarabiam juz tak samo, dostaje tygodniowki. dzis wyslalem jej 300 zl, a reszte czyli 400 zl wysle za tydzien. Czy byla zona, moze zlozyc sprawe do komornika, jak bede jej wysyla, co tydzien np po 200, lub 250 zl. W miesiacu otrzyma cala kwote 700 zl ale nie 10 kazdego miesiaca, tylko w ratach. Zlozy sprawe do komornika o nieregularne splacanie?

Przeczytaj też: Kiedy komornik przestaje ściągać alimenty?

Odpowiedź: Jeżeli wystąpi choć niewielkie, nawet kilkudniowe opóźnienie, to formalnie będzie miała prawo do złożenia sprawy do komornika. Może Pan jednak powiadomić ją (choćby pisemnie) o przyczynie tych niewielkich opóźnień i zasugerować, że gdy komornik zacznie zabierać dla siebie od każdej wyegzekwowanej kwoty opłatę stosunkową, to może być problem z otrzymaniem przez nią całej sumy co miesiąc. Dlatego niech nie kieruje sprawy do komornika a Pan może jej zaproponować dobrowolnie np. z kilkanaście złotych więcej jako rekompensatę za zwłokę. I tak lepiej Pan na tym wyjdzie niżby komornik miał na Panu zarobić.

Przeczytaj też: Umorzenie egzekucji alimentów na wniosek dłużnika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

4 listopada, 2020

kategoria windykacja

tag ,

Komentarze do 'Alimenty płacone z opóźnieniem a komornik'

Subscribe to comments with RSS

 1. Należy to wyartykułować: raz się spóźnisz z zapłata alimentów i zostaną skierowane do egzekucji, to już zawsze będzie komornik na tobie zarabiał, w każdym miesiącu.

  cebede

  24 lip 21 o 21:19

 2. Chyba że zapłacisz do depozytu alimenty za sześć przyszłych miesięcy, to egzekucje wówczas umorzy. Inna opcja to dogadać się z wierzycielem żeby cofnął egzekucję ale w 99 procentach nie cofnie.

  patryk

  9 lis 21 o 13:39

 3. To umorzenie egzekucji przez komornika za wpłacenie do depozytu za 6 miesięcy z góry dotyczy chyba wyłącznie umorzenia egzekucji z wynagrodzenia za pracę jeżeli dobrze pamiętam.

  Ole

  16 sty 22 o 16:19

 4. Tak, tylko egzekucji z wynagrodzenia za pracę. A zatem mimo złożenia depozytu obejmującego przyszłe roszczenia na 6 miesięcy, komornik będzie mógł prowadzić egzekucję na przykład z rachunku bankowego dłużnika.

  admin

  16 sty 22 o 17:17

Skomentuj