Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pracownica ZUS Sosnowiec handlowała bezprawnie newralgicznymi danymi osobowymi ubezpieczonych i chyba dalej tam pracuje

komentarzy 6

Jakiś czas temu we wpisie Czy ZUS pozwala swym pracownikom dorabiać handlem danymi osobowymi? pisałem o, jak wszystko na to wskazuje, bezskutecznym moim doniesieniu do ZUS o (co prawda już przedawnionej karalności) przestępstwach handlu danymi osobowymi przez pracownicę ZUS Sosnowiec. Już miałem dać sobie spokój, bo nie lubię podpisywać i ręcznie adresować listów (moja drukarka od nowości szwankuje w zakresie adresowania kopert) ale uświadomiłem sobie, że niechcący mogłem zachęcić tę osobę (przeczytaj moje spostrzeżenia we wpisie do którego odnośnik wyżej) do poszukiwania innych zainteresowanych korzystaniem z jej przestępczych usług. Ba, istnieje i takie ryzyko, że inni pracownicy ZUS Sosnowiec dowiedziawszy się o jej bezkarności, też zechcą sobie w ten sposób dorobić. Dlatego też przygotowałem poniższe pismo które wyślę może jutro albo w poniedziałek pocztą poleconą do ZUS Sosnowiec i do wiadomości centrali ZUS.

Dot.: przestępstw sprzedaży danych osobowych popełnianych przez ZF (wcześniej N, z domu B).

Dzień dobry.
10 lipca 2017 roku mailem na adres cot@zus.pl poinformowałem ZUS o tym, że ZF (wcześniej N, z domu F) będąca pracownicą ZUS Sosnowiec kilka lat temu przez okres kilku miesięcy sprzedawała mi dane osobowe ubezpieczonych, w tym numery PESEL i adresy zamieszkania a także wysokość składek odprowadzanych przez pracodawcę oraz zaległości płatnicze w przypadku przedsiębiorców. 50 zł za osobę, pięć sprawdzeń tygodniowo (zarobek miesięczny pani F w związku z tym: ponad 1.000 zł)

Mailem zwrotnym z dnia 11 lipca 2017 zostałem poinformowany o tym, że moja korespondencja została przekazana do centrali ZUS.

Po zachowaniu ZF wywnioskowałem, że Centrala przekazała do ZUS Sosnowiec ową informację ode mnie.

Mam pytanie w związku z tym. Czy pracownik ZUS sprzedający dane osobowe ubezpieczonych każdemu, kto za to zapłaci (w tym np. grupie przestępczej wyłudzającej kredyty) poniesie w ZUS Sosnowiec jakieś konsekwencje dyscyplinarne? Pytam w interesie społecznym i pytam dlatego, że kiedyś w trakcie naszej współpracy ZF poinformowała mnie o tym, że ubezpieczona o nazwisku WS której dane osobowe mi sprzedała, wniosła do tut. Oddziału skargę słusznie podnosząc, że takie jej dane mogłem uzyskać tylko z ZUS. Sprawa została podobno „skręcona” – z relacji ZF wywnioskowałem, że w ZUS Sosnowiec mamy do czynienia z czymś w rodzaju, potocznie mówiąc „towarzystwa wzajemnej adoracji”.

Uwaga, ważna kwestia o której już wcześniej pisałem. Chodzi o to, że na zwolnienie jej dyscyplinarnie pracodawca miał miesiąc czasu od daty powzięcia informacji o tych przestępstwach… A informację ode mnie Centrala przekazała (sądząc po zachowaniu tej pracownicy) do ZUS Sosnowiec chyba ze trzy miesiące temu… Zobaczymy, czy i co mi odpiszą. W ostateczności będę musiał stanąć przed ZUS Sosnowiec i ulotki ostrzegawcze petentom rozdawać.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 3.7]

kategoria dane osobowe

Komentarze do 'Pracownica ZUS Sosnowiec handlowała bezprawnie newralgicznymi danymi osobowymi ubezpieczonych i chyba dalej tam pracuje'

Subscribe to comments with RSS

 1. świr

  Anonim

 2. Kupowałeś, a teraz donosisz? No słabo mocne to jest

  Lech (remitent.pl)

 3. Jakbyś tak miał jak ja podejrzenia co pod Twoim adresem wyprawia (w którymś wpisie to zasygnalizowałem ogólnie) to też byś doniósł. I to może prędzej niż ja.

  admin

 4. Ty, naprawdę już się nie dało wytrzymać a jest to raczej jedyny legalny sposób w który mogę jej dopiec.

  admin

 5. I pewnie dowodów na tę współpracę nie masz?

  Lech (remitent.pl)

 6. Jak sama kiedyś mówiła, w systemie widnieje informacja o tym, kto sprawdzał daną osobę. A wiedza o tym, że jedna z moich dłużniczek skargę do nich złożyła (pisze o tym wyżej) i ja wiem która i co jej odpisali, też chyba jest dowodem.

  admin

Skomentuj