Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zajęcie konta bankowego na które wpływa wynagrodzenie po potrąceniu.

1 komentarz

Pytania w tytułowej kwestii nurtują zapewne wiele osób a ja dotąd sam pewności nie miałem, jak to jest. Traf zrządził jednak, że zerknąłem w jednej ze spraw na zajęcie konta bankowego w takiej sytuacji, to znaczy gdy (spory kawałek) pensji co miesiąc komornik zajmuje. Zeskanowałem i wkleiłem poniżej odpis takiego zajęcia:

ograniczenie

Jak widać, napisano że zajęcie jest z ograniczeniem do kwot wpływających tytułem wynagrodzenia (już po zajęciu tegoż). Nasuwa mi się tylko jedno pytanie a mianowicie, czy to ograniczenie działa wstecz.

Jeszcze z kilka lat temu wstecz chyba nie było takich zastrzeżeń, bo była afera że jakiejś pani komornik zajął alimenty na dziecko które na konto wpłynęły. Jak to się skończyło, tego nie wiem. No, ale o alimentach komornik mógł nie wiedzieć, nie? Może komornicy powinni wyszczególniać na wszelki wypadek wszelkie możliwe ograniczenia na zajęciach kont? A zatem i na powyższym byłoby ograniczenie dotyczące alimentów (choć w tym przypadku dłużnik na pewno ich nie otrzymuje).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 6 Ocena średnia: 4.2]

1 komentarz do 'Zajęcie konta bankowego na które wpływa wynagrodzenie po potrąceniu.'

Subscribe to comments with RSS

  1. środki po wpłynięciu na rachunek tracą swoje „pochodzenie” i nie korzystają z ochrony. więc jak jest zajęte konto i kwota wolna wykorzystana a wpłyną alimenty czy reszta wynagrodzenia – to bank zajęcie zrealizuje.
    by się tego ustrzec, należy wskazać konto innej osoby (zgodne jest to z prawem), odbierać w gotówce (jeśli to możliwe) bądź pisać pisma o ograniczenie egzekucji (tylko zawczasu, nie po fakcie)

    ryszard ochódzki

Skomentuj