Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wyłudzenie pożyczki Profi Credit

komentarze 2

Pytanie: Otrzymałam w Profi Credit pożyczkę pod weksel w wysokości 6000 zł. na działalność gospodarczą. Tyle, że w momencie otrzymania pożyczki działalność miałam już zawieszoną. Oprócz tego podałam zmyślone dochody z działalności których wcale nie miałam – zero dochodów. I na dodatek sfałszowałam trzy przelewy do ZUS że niby na bieżąco opłacam składki a nie opłacałam.

Pożyczki tylko trochę spłaciłam, w tym momencie są straszne zaległości i Profi Credit chce ode mnie prawie trzy razy tyle co pożyczyłam i straszą mnie zawiadomieniem prokuratury, bo już dowiedzieli się o zmyślonych dochodach i zawieszonej działalności. Nie wiedza jeszcze o tych sfałszowanych przelewach do ZUS.

Jaka kara mi grozi jeżeli powiadomią prokuraturę i co robić teraz?

Odpowiedź: Zapewne noszą się z zamiarem zgłoszenia wyłudzenia pożyczki ze wskazaniem, iż wprowadziła ich pani w błąd fałszywie oświadczając co do dochodów i zatajając zawieszenie działalności gospodarczej. Kara za przestępstwo wyłudzenia określone w art. 286 Kodeksu karnego to pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli dodatkowo wyjdzie na jaw, że sfałszowała Pani przelewy, to tym bardziej prokurator może uznać, że należy przedstawić pani zarzut wyłudzenia. W takim przypadku oprócz kary za wyłudzenie groziłaby pani kara za sfałszowanie dokumentu (przestępstwo określone w art. 270 Kodeksu karnego): od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. jest całkiem prawdopodobne, że w Profi Credit przyjdzie komuś do głowy sprawdzić, czy te potwierdzenia przelewów nie są aby podrobione.

Sugeruję po prostu być w kontakcie z Profi Credit i spłacać tyle ile Pani może.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 23 Ocena średnia: 4.1]

kategoria pożyczki

Komentarze do 'Wyłudzenie pożyczki Profi Credit'

Subscribe to comments with RSS

 1. sprawy z profi credit nie da się przegrać. to oszustwo pierwsza klasa! czy widziałeś kiedykolwiek składkę ubezpieczeniową dwukrotnie wyższą od możliwego odszkodowania? nie ma to ekonomicznego sensu, prawda? tak właśnie to funkcjonuje. nie da się inaczej określić tego obchodzenia przepisów i łamania prawa.

  dodam, że prokuratura bada działalność tych oszustów, jako że tychże składek ubezpieczeniowych nie odprowadzają (nie potrafili tego wykazać w żadnej sprawie cywilnej jaką założyli).

  ryszard ochódzki

  31 maja 16 o 12:00

 2. aha, do tego wypada dołączyć koszty windykacji z dupy wzięte, niczym niepotwierdzone ani nieuzasadnione.

  i tak z 6 tys zł na rękę robi się 20 tys. żądane przez profi credit…

  ryszard ochódzki

  31 maja 16 o 12:02

Skomentuj