Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik a utrata pracy

Jeden komentarz

Pytanie: Dowiedziałem się, że mojemu dłużnikowi grozi utrata pracy (ma zostać zlikwidowana firma w której on pracuje) a do tej pory przez ponad pół roku należność moją komornik ściągał tylko z jego wynagrodzenia. Czy po utracie pracy będzie realna szansa na dalszą stopniowo skuteczną egzekucję? Czy coś mogę w tym kierunku zrobić jako wierzyciel?

Przeczytaj też: Komornik a brak środków do życia

Odpowiedź: To zależy od tego, czy dłużnik ma jakiś majątek i od Pana wniosków egzekucyjnych. Należy zawnioskować o przeprowadzenie egzekucji ze wszystkich możliwych składników majątku dłużnika czyli z rachunku bankowego, z nadpłaty podatku, z ruchomości (samochodu, wyposażenia mieszkania…) i z nieruchomości o ile dłużnik takowe posiada.

Przeczytaj też: Wniosek o wszczęcie egzekucji – wzór

W praktyce niestety najczęściej jest tak, że jeśli egzekucja z wynagrodzenia za pracę jest bezskuteczna, to z pozostałych składników majątku też i to nawet gdy dłużnik coś tam posiada, tzn. wyposażenie mieszkania a nawet licytacja samochodu i mieszkania często nie dochodzi do skutku (z powodu braku zainteresowania).

Przeczytaj też: Czynności terenowe komornika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

27 grudnia, 2022

kategoria windykacja

tag

1 komentarz do 'Komornik a utrata pracy'

Subscribe to comments with RSS

  1. Dłużnicy którym komornik zajął pensję często zwalniają się z tej oficjalnej pracy i przechodzą do szarej strefy. Oczywiście przede wszystkim tacy którzy zarabiają o wiele więcej niż wynosi minimum ustawowe.

    Ula

    30 gru 22 o 17:08

Skomentuj