Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„wniosek do komornika o rozłożenie długu na raty”

skomentuj

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „wniosek do komornika o rozłożenie długu na raty”. Można taki wniosek wysłać do komornika ale formalnie to nie komornik decyduje w tej kwestii lecz wierzyciel. Komornik. otrzymawszy taki wniosek, zapewne wyśle go do wierzyciela aby ten ustosunkował się do wniosku. A nieformalnie może być tak, że jeśli dłużnik będzie dokonywał co pewien czas jakichś wpłat do komornika, to ten nie będzie się zbytnio spieszył do niektórych czynności egzekucyjnych, niezależnie od odpowiedzi wierzyciela. Nieformalnie, zaznaczam.

Z tym, że chodzi tu raczej o czynności egzekucyjne wymagające większego nakładu pracy ze strony komornika, jak w egzekucji z ruchomości albo zwłaszcza z nieruchomości.  No bo jeżeli Ty jako dłużnik, otrzymując pensję w wysokości np. 4.000,00 zł. miesięcznie liczysz na to, że jak będziesz dobrowolnie wpłacał komornikowi np. 500 zł. miesięcznie, to on będzie zwlekał z zajęciem Ci wynagrodzenia, to raczej jesteś w błędzie. Nakład pracy komornika w tej kwestii bowiem, to tylko wysłanie listu – zajęcia wynagrodzenia do zakładu pracy. I co miesiąc kaska z zajęcia Twej pensji wpływać mu będzie na konto. Żyć, nie umierać. Aha, no jak nie wie gdzie pracujesz, to tylko jeszcze wyśle wcześniej zapytanie o to, do ZUS.

Przy okazji… Wiesz o tym, że jak Ci zajmuje wynagrodzenie za pracę to tej części wynagrodzenia wolnej od potrącenia która na konto bankowe Ci wpływa już nie możesz zająć? No to już teraz wiesz. A zanim wygrasz o to ewentualną z komornikiem batalię, to szybko możesz zmienić konto, polecam te tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 42 Ocena średnia: 4.3]

kategoria komornik

Skomentuj