Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„windykacja telefoniczna skuteczność”

komentarzy 8

Ktoś też szukał w wyszukiwarce – „windykacja telefoniczna skuteczność”. Ja osobiście deprecjonuję telefon jako narzędzie kontaktu i powiedzmy że perswazji windykacyjnej ale przyznam się, dlaczego. Otóż ku…wa nie umiem skutecznie windykować przez telefon. Nie umiem i już i nawet gdybym poszedł na jakieś szkolenie, to dalej nie umiałbym, nic nie zmieniłoby się, ponieważ jak coś mi z natury nie pasuje, to się nie nauczę. Już takim typem jestem.

Trochę szkoda, bo wiem, że firmy windykacyjne windykacją telefoniczną są w stanie zdziałać nieraz cuda. A ja muszę w tym celu wysyłać „szafy” na rozmowę z dłużnikiem, albo składać pozew o zapłatę (oczywiście bez przesady, przez telefon nie odzyskasz każdego długu). Tak się składa, że kilka lat temu windykator z firmy Kruk chyba, zadzwonił do nas do domu i rozmawiałem z nim. Chodziło chyba o bezpodstawną windykację dla Cyfra+ (czegoś tam nie odnotowali sobie i przekazali sprawę do firmy windykacyjnej).

No i muszę przyznać, że facet miał dużą siłę perswazji. Nic nie zdziałał, bo jak powiedziałem, nie było żadnego długu i to sobie wyjaśniliśmy w trakcie rozmowy, ale tak w ogóle to po rozmowie z nim w sumie nie dziwię się że odzyskują dużo długów przez telefon, jeżeli inni windykatorzy też tacy są. Brzmiał jak policjant ten windykator, coś w tym rodzaju.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 4]

kategoria windykacja

Komentarze do '„windykacja telefoniczna skuteczność”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„windykacja telefoniczna skuteczność”'.

 1. A jak wlasne jest z tymi „szafami”? Czy czesto trzeba ich wysylac? A jak z ich dzialaniami? Maja byc grzeczni czy skuteczni?
  Pozdrawiam
  Grzegorz

  Grzegorz furgał

  30 Lip 11 o 11:12

 2. Szczerze mówiąc to już od kilku miesięcy nie wysyłam, bo mam coraz więcej zleceń i coraz mniej zależy mi na szybkim odzyskaniu pieniędzy w danej sprawie. Ponadto, nie ma co ludzi straszyć, niech komornicy robią swoje wspomagani przez nas informacyjnie. I po trzecie, jako że prowadzę od kilku miesięcy tego bloga, to wszelkie procesowe materiały od moich prawników są bardzo mile widziane jako ewentualny materiał na bloga, więc staram się aby „chłopcy” mieli jak najwięcej spraw do sądu.

  Jednak „szafy” z mojej firmy zawsze byli i mieli być grzeczni wobec dłużników, bo inaczej wylot z pracy…

  admin

  30 Lip 11 o 11:23

 3. Zdaje Ci się 🙂

  -Dzień dobry, Janina Kowalska. Kruk SA. Czy rozmawiam z panem Janem Kowalskim
  -Owszem
  -Na początek prosiłabym o podanie pańskiego numeru PESEL celem weryfikacji.
  -A czemu ja mam podawać poufne dane jakiejś kobiecie z telefonu? Nie bardzo mam nawet możliwość zweryfikować czy pani faktycznie reprezentuje firmę Kruk…
  -Ale to konieczne by przeprowadzić rozmowę. Bla bla pla pla
  -No ale ja się boję tak rozdawać swoje dane na prawo i lewo.
  -Ale może pan podać mi PESEL, z samym PESELem nikt i tak nic nie zrobi.
  -No ok, to może na początek pani mi poda swój PESEL?

  Koniec windykacji telefonicznej Kruk SA. Kurtyna.

  Piotrek

  11 Sty 12 o 23:11

 4. Jaki windykator i zasady w firmie, taka windykacja telefoniczna. Uważam, że skoro potwierdzasz że Ty to Ty poprzez „Owszem”, to powinno wystarczyć jej. Możliwe jednak że jest taki prawny wymóg aby tak weryfikować czy rozmówca to faktycznie dłużnik, ale ta forma też nie jest pewna metodą. Ja np. czasem zapominam mój nr PESEL i muszę sięgnąć po dowód osobisty. osoba która telefonuje nie ma więc pewności, że nie podam jej PESEL nie mój ale kogoś z domowników. Tak w ogóle to jednak wydaje mi się że większość osób podałoby ten PESEL będąc ciekawymi co windykator ma jemu / jej do zakomunikowania jako dłużnikowi. No i zaczęłoby się.

  admin

  12 Sty 12 o 07:15

 5. W dniu wczorajszym otrzymałam wiadomość SMS o treści:”Sprawa o ID:… została skierowana do sądu. Nadal można uniknąć komornika. Istnieje możliwość zawarcia ugody. Cross Finance” z nr telefonu kontaktowego. przy czym nr, z którego przyszła wiadomość należy do LINDORFF S.A. Brak jakichkolwiek informacji o wierzycielu. Poza pożyczką zaciągniętą w Providencie, nie posiadam żadnych długów, a rachunki płacę w terminie. Kontaktowałam się w tej sprawie z doradcą Providentu (można ją i inne szybkie pożyczki zaciągnąć tutaj – przyp. admina), i twierdzi on, że firma nie podejmowała przeciwko mnie, żadnych kroków prawnych by ściągnąć zadłużenie. Co robić? Kontaktować się z firmą windykacyjną i próbować wyjaśnić o co chodzi, czy zignorować SMS? Czy możliwe jest, że wiadomość została wysłana na błędny numer?

  Pietia

  30 Sie 18 o 07:11

 6. Zignorować. Jeżeli faktycznie sprawa „została skierowana do sądu” to zareaguje Pani gdy otrzyma nakaz zapłaty od którego może Pani odwołać się lub jeśli uzna Pani zasadność roszczenia, to wtedy spłacić dobrowolnie zanim nakaz zapłaty uprawomocni się (jeżeli nie odwoła się Pani), zostanie opatrzony klauzulą wykonalności i dopiero wtedy wierzyciel będzie mógł skierować egzekucję do komornika. Warto tu zaznaczyć, że nawet jeżeli faktycznie ma Pani jakiś przeterminowany dług który oni skierowali na drogę sądową ale uprzednio nie wezwali Pani przedsądowo do dobrowolnej zapłaty, to może Pani odwołać się w zakresie kosztów procesu zasądzonych od Pani jednocześnie uznając roszczenie będące przedmiotem pozwu. Albowiem art. 101 Kodeksu postępowania cywilnego stanowi, że „zwrot kosztów należy się pozwanemu pomimo uwzględnienia powództwa, jeżeli nie dał powodu do wytoczenia sprawy i uznał przy pierwszej czynności procesowej żądanie pozwu” i oznacza to automatycznie także to, że pozwany może uchylić się od zapłaty kosztów poniesionych przez powoda. Jeżeli wierzyciel nie wezwał dłużnika przedsądowo do zapłaty i mimo tego wniósł pozew to właśnie przyjmuje się, że dłużnik – pozwany nie dał powodu do wytoczenia powództwa.

  Możliwe że wiadomość została wysłana na błędny numer, nie wiem. Proszę nie reagować, nie odpisywać.

  admin

  30 Sie 18 o 08:55

 7. W związku z tym iż pracował Pan w branży windykacyjnej mam jedno pytanie: Czy prace jako windykator terenowy czy to w dużej firmie (np. kruk) czy na własnej działalności można traktować jako dodatkowe zajęcie? Często w ofertach pracy jest podawane „elastyczne godziny pracy”. Obecnie jestem na 4 roku prawa i jakiś czas temu zainteresowałem się tematem windykacji. Prowadzę także własną działalność transportową. Myślę nad rozpoczęciem działalności związanej z odzyskiwaniem należności. Zastanawia mnie czy jest realna możliwość połączenia tych zajęć. Ile godzin dziennie pracuje windykator terenowy?

  Wojtek

  14 maja 19 o 08:17

 8. Nie wiem czy w obcej firmie zezwolą Panu pracować dorywczo. Gdy mowa „elastycznych godzinach pracy” to zapewne (nie jestem pewien) chodzi o pracę popołudniami, wieczorami lub w dni wolne od pracy kiedy dłużnika łatwiej zastać w miejscu zamieszkania. Może jednak (nie wiem) jest możliwość dogadania się z pracodawcą iż bierze Pan pakiet spraw na popołudnia / dni wolne do obrobienia i płacą Panu prowizję od ściągniętych należności.

  Jeżeli natomiast chciałby Pan włączyć windykację w zakres Pana usług jako przedsiębiorcy, to jak najbardziej tak, można. Nikt nie będzie wszak wyznaczał Panu wówczas, kiedy ma Pan do dłużnika zatelefonować bądź przyjechać. Wówczas zdecydowanie może Pan pracować tyle na ile będzie miał Pan czasu lub ochoty (i zleceń); generalnie w umowach z klientami – wierzycielami nie zastrzega się jakie czynności i w jakim czasie maja zostać wykonane.

  admin

  14 maja 19 o 10:40

Skomentuj