Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja po bezskutecznej egzekucji komorniczej

komentarze 32

Taki mail: Wczoraj komornik przysłał mi postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego w sprawie przeciwko mojemu dłużnikowi z Mysłowic. Z odsetkami i kosztami procesu to prawie sto tysięcy i nie mogę się z tym pogodzić. na waszej stronie jest informacja o tym, że odzyskujecie długi także po bezskutecznej egzekucji komorniczej. Nie wyobrażam sobie tego i czy rzeczywiście można coś w tej sprawie zrobić. Jest to pożyczka (prowadziłem w Mysłowicach firmę pożyczkową)  i takich spraw u komornika jest kilka przeciwko temu mojemu dłużnikowi.

Komornik nie ściągnie długu jeżeli nie wskaże mu Pan majątku dłużnika czyli nieruchomości, ruchomości i wierzytelności (z konta bankowego, z wynagrodzenia…) albo jeśli komornik sam nie zdoła majątku namierzyć. I teraz tak – albo dłużnik rzeczywiście nic nie ma, albo ma ale Pan i komornik o tym nie wiecie albo nic nie ma na siebie ale nieformalnie ma majątek – przepisany na zaufaną osobę.

Firma windykacyjna może poszukać swoimi metodami majątku dłużnika albo po prostu przymusić go metodami niekonwencjonalnymi do tego, aby zapłacił z majątku formalnie przepisanego na zaufana osobę (żonę, syna, kochankę…). Jeżeli dłużnik pożyczył od Pana kupę kasy i od innych też i nie oddał, a nie jest hazardzistą, alkoholikiem, seksoholikiem, nikt bliski mu ani on nie jest chory i nie wymaga kosztownego leczenia, itp., to można domniemywać że dłużnik ma z czego zapłacić, jest po prostu nieuczciwy. I jakby go tak „przyprzeć do muru” to może by zapłacił.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.3]

kategoria windykacja

Komentarze do 'Windykacja po bezskutecznej egzekucji komorniczej'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja po bezskutecznej egzekucji komorniczej'.

 1. witamod roku komornik nie płaci mi należnośći od pozwanej, rosną odsetki i zadłużenie. co mogę zrobić w tej sytuacji

  ula

  27 Mar 13 o 18:22

 2. Zlecić windykację niekonwencjonalną…

  admin

  27 Mar 13 o 18:41

 3. @ admin ….Zlecić windykację niekonwencjonalną… ??? dziękuję ale niewiem do kogo się teraz zwrócić do sądu czy komornika.

  ula

  28 Mar 13 o 11:37

 4. Sąd ani komornik nie prowadzą windykacji niekonwencjonalnej czyli działań przymuszających dłużnika do „dobrowolnej” zapłaty z ukrytego majątku (dochodów na czarno). Tylko my – windykatorzy mamy takie „uprawnienia”. 😉

  admin

  28 Mar 13 o 15:57

 5. dziękuję bardzo za informację. a gdzie w okolicy Lubina na dolnymśląsku mogę znaleść windykatora

  ula

  28 Mar 13 o 16:14

 6. My działamy w całym kraju: http://www.grabowski.biz.pl/ gdyby była Pani zainteresowana, to prosimy o kontakt mailem albo telefonicznie ale jak telefonicznie to już nie dzisiaj.

  admin

  28 Mar 13 o 17:53

 7. No cóż… ja bardzo liczyłam na współpracę z Państwa firmą, czyli z firmą windykacyjną Pana Grabowskiego, gdyż miałam i mam nadal problem z czterema oszustami (z czego dwóch wykonuje zawody zaufania publicznego: jeden to oficer Policji, a drugi to radca prawny). Oszuści ci wyludzili ode mnie grube pieniądze (które na ten cel wzięłam z chwilówek), które zostały pobrane ode mnie tytułem opłaty wstępnej czy też prowizji tuż przed zawarciem obiecanej przez nich umowy pożyczki. Oni za dwa góra trzy dni obiecali udzielenie mi pożyczki i dokonanie jej wpłaty na mój rachunek. Żaden z nich jednak ani nie dokonał obiecanej wpłaty pozyczki na mój rachunek, ani też żaden z nich nie oddał mi pieniędzy zapłaconych przeze mnie a conto umowy pożyczki, która ostatecznie nigdy nie została zawarta, ani udzielona.
  Mimo to dysponuję dowodami w postaci korespondencji mailowej z tymi osobnikami. Z ich imionami i nazwiskami.
  Czyli dowody mam.
  Teraz milczą, a ja nie mając na skutek tego oszustwa środków na życie i mogę stracić dach nad głową. A warto dodac, że jestem osobą niepełnosprawną, przez ponad pół roku nie mam pieniędzy na niezbędną w moim przypadku rehabilitację, a także – jeśli komornik zabierze mi mieszkanie, to nie będę w stanie kupić sobie nowego mieszkania (obecne moje mieszkanie kupili mi przed laty rodzice).
  W tej sytuacji napisałam do Państwa maila pytając o możliwość naszej współpracy.
  Ku mojemu zaskoczeniu w odpowiedzi zostałam jednak przez Państwa mailem pokierowana do… kancelarii prawnej.
  Już pomijam to, że przecież to oczywiste, że skoro brakuje mi teraz pieniędzy nawet na jedzenie i na środki czystości, to nie mam kasy na adwokata.
  Ale zaskoczyło mnie najbardziej to, że pomimo, iż mam wyraźne dowody w ich sprawie, a więc maile, w których oni pisali, że mają gotowe pieniądze dla mnie, a mimo to zamilkli i ani nie udzielili mi obiecanej pożyczki, ani nie oddali mi wziętych ode mnie pieniędzy – to Państwa firma moją sprawą się nie zajęła.
  Czy mam rozumieć, że moja sprawa przekroczyła Państwa umiejętności i możliwości skutecznej windykacji?
  Zastanawiam się czy gdyby te osoby, które mnie oszukały, były zwykłymi ludźmi – to czy wtedy zajęlibyście się moją sprawą i zawarlibyście ze mną umowę o windykację? a skoro oszukał mnie Policjant i radca prawny oraz wysoce prawdopodobnie również notariusz – to już sprawa była dla Państwa zbyt trudna?
  Proszę o informację na ten temat. Gdyż czuję się bardzo rozczarowana. A byłam przekonana, że dzięki Państwa firmie z pewnością odzyskam od oszustów pieniądze.
  Zwłaszcza, że posiadam wiarygodne dowody.

  Kasia37

  26 Sty 14 o 11:46

 8. Prawdopodobnie odpisaliśmy Pani, że w danym regionie mamy nadmiar spraw, czyż nie? Poza tym, nie przypominamy sobie takiego maila. A to że jest tam jakiś tam policjant i prawnik, wcale nas nie zniechęca.

  admin

  26 Sty 14 o 13:10

 9. Nie.
  Nie odpisaliście mi Państwo, że w danym regionie macie nadmiar spraw, lecz pokierowaliście mnie Państwo do kontaktu z kancelarią prawną. Więc taka odpowiedź bardzo mnie zaskoczyła.
  A nie ukrywam, że miałam ogromną nadzieję na współpracę z Państwem.
  Ponieważ z posiadanych przeze mnie informacji jesteście Państwo skuteczni w odzyskiwaniu długów.
  A skoro Państwo twierdzicie, że jesteście skuteczni w odzyskiwaniu długów, oznacza to zapewne, że nie obawiacie się Pastwo żadnych wyzwań.
  Proszę jeszcze uprzejmie za informację czy fakt, że nie posiadam jeszcze wyroku sądu przeciwko tym czterem mężczyznom (byłam zainteresowana nawiązać z Państwem współpracę zw. z windykacją przedsądową) to czy fakt braku wyroku sądu mógł przesądzić o tym, że umowa ze mną nie została przez Państwa zawarta?
  Chociaż osobiście wydaje mi się to mało prawdopodobne, gdyż windykator nie jest komornikiem sądowym, który musi działać w oparciu o wyrok sądu i klauzulę wykonalności.
  A także proszę o informację jakie warunki musi spełnić osoba, która chciałaby podpisać z Państwem umowę w celu odzyskania pieniędzy?
  Pytam o to, ponieważ wciąż mam nadzieję na współpracę z Państwem. Oczywiście jeśli byłoby to możliwe.

  Kasia37

  26 Sty 14 o 13:34

 10. Większość spraw przyjmujemy bez wyroku. Proszę jeszcze raz przesłać maila albo napisać, jakie powody podaliśmy rekomendując kontakt z prawnikami.

  admin

  26 Sty 14 o 13:45

 11. Szukałam przed chwilą intensywnie tego archiwalnego maila (nie pamiętam jego dokładnej daty, myślę, że dostałam go gdzieś między październikiem 2013 a listopadem 2013r.), więc nie jestem w stanie zacytować tutaj dokładnie jego treści.
  Wobec tego pozwolę sobie na ponowny kontakt mailowy z Państwem w mojej sprawie.
  Bardzo zależy mi na odzyskaniu pieniędzy i na współpracy z Państwem w celu ich odzyskania.
  Chciałabym tylko jeszcze zapytać czy w związku z tym, że niestety umowa z Państwem na razie nie została zawarta i wobec tego przesłałam listem poleconym około półtora tygodnia temu Zawiadomienie o przestępstwie na Prokuraturę – czy jest mimo faktu zgłoszenia przeze mnie sprawy na Prokuraturę szansa na zawarcie umowy z Państwem?
  Czy też musiałabym teraz czekać w pierwszej kolejności na decyzję Prokuratora w sprawie?

  Kasia37

  26 Sty 14 o 13:57

 12. W zawarciu umowy to nie przeszkadza, ale może lepiej poczekać, czy aby nie przestraszą się i nie oddadzą pieniędzy po interwencji organów ścigania. Poza tym, nawet jeśli umorzą postępowanie, to zapoznamy się z uzasadnieniem (i co tamci zeznali).

  admin

  26 Sty 14 o 14:59

 13. Dobrze.
  Dostosuję się do tej porady.
  Będę oczywiście pamiętać o Państwa firmie.
  Pozdrawiam.

  Kasia37

  26 Sty 14 o 15:19

 14. Dzień Dobry

  Po wszczęciu egzekucji komornik wydał postanowienie o bezskutecznej egzekucji. Firma jest tylko „wirtualna”, Sprawę wygraliśmy ale w czasie przed uprawomocnieniem wyroku sądowego dłużnik założył kilka spółek w treści której jest nazwa X. również wiemy że produkcja specyfiku odbywa się przy wykorzystaniu naszego sprzętu. CZy możemy jeszcze odzyskać kasę.

  Maria

  25 Lut 14 o 01:11

 15. Z tych spółek (rozumiem iż są to spółki z o.o.) nie można prowadzi egzekucji jeżeli wyrok jest przeciwko osobie. Można co najwyżej zająć jego udziały w tych spółkach. Na podstawie tak krótkiego opisu trudno coś zaproponować.

  admin

  25 Lut 14 o 05:02

 16. Dzień Dobry

  Wyrok jest przeciwko – Spółce Akcyjnej, nie osobie fizycznej.
  Nowe spółki oprócz dłużnika, są to:
  sp. z o.o. sp. kom.
  sp. z o.o.
  sp. z o.o.
  sp. z o.o.
  sp. akcyjna (nowa.)
  Widać wyraźnie ucieczkę przed spłatą należności.

  To czego się obawiam to fakt że dłużnik po rozpoczęciu nowego postępowania, znowu może uciec i założyć kolejne spółki. I tak można w nieskończoność

  Maria

  25 Lut 14 o 11:31

 17. Niestety, w przypadku spółki akcyjnej nie jest możliwe dalsze działanie w takiej sytuacji.

  admin

  25 Lut 14 o 11:49

 18. Dzień Dobry
  Dziękuję za odpowiedź. Czyli z tego wynika, że w przypadku współpracy ze spółkami typu S.A. – zawsze będą kłopoty z odzyskaniem pieniędzy. W takim razie jak można się zabezpieczyć współpracując ze spółkami akcyjnymi.
  Mam jeszcze pytanie: a zawiadomienie do prokuratury z podejrzeniem o wyłudzenie.?

  Maria

  25 Lut 14 o 12:19

 19. Zabezpieczyć się można handlując tylko za gotówkę lub żądając zabezpieczenia rzeczowego. Oczywiście w praktyce jest to często niemożliwe.

  Co do skazania za wyłudzenie i uzyskania wyroku z obowiązkiem naprawienia szkody, to jest możliwe.

  admin

  25 Lut 14 o 12:56

 20. Dzień

  Czy w czasie postępowania karnego (tylko przeciw osobie fizycznej?) możemy również złożyć wiosek o zabezpieczenia powódzwa? .

  Maria

  25 Lut 14 o 13:22

 21. Oczywiście postępowanie toczyłoby się przeciwko osobie. Można w zawiadomieniu do prokuratury napisać iż wnosi się o zabezpieczenie mienia tej osoby ale organy ścigania same podejmą decyzję.

  admin

  25 Lut 14 o 13:37

 22. Szkoda że w czasie pierwszego postępowania sądowego przeciwko SA, nie złożyliśmy zabezpieczenia powództwa.
  Ok generalnie wracamy do punktu: szukamy majątku kontrahenta.

  Maria

  25 Lut 14 o 13:42

 23. W postępowaniu karnym przeciwko osobie (z zarządu jak rozumiem) ewentualnie (o ile w ogóle) zostanie zabezpieczony jego osobisty majątek. Organy ścigania wtedy z urzędu poszukają tegoż.

  admin

  25 Lut 14 o 13:54

 24. Osoba która wszystko załatwiała nie była w zarządzie (syn właściciela), właściciel jest w zarządzie.
  Ale czy bierze się pod uwagę stan na teraz czy bierzemy pod uwagę osoby które były w zarządzie w trakcie popełnienia przestępstwa.
  Wiem że pokrzywdzonych takich jak my jest więcej,
  (i machanizm wyłudzenia jest powtarzalny – zapłacić część, potem kwestionować należność, 2/3 długu nie spłacić. )

  Maria

  25 Lut 14 o 14:05

 25. Nie odpowiem na podstawie tak powierzchownego opisu. Organy ścigania niech zajmą się tym, czy zostało popełnione przestępstwo i kto jer popełnił, kto brał udział.

  admin

  25 Lut 14 o 14:08

 26. A czy firma Inkasso podjełaby się tej sprawy?

  Maria

  25 Lut 14 o 14:16

 27. W tej sprawie i na tym etapie – nie, zapewne ograniczylibyśmy się tylko do zgłoszenia sprawy do prokuratury a to może Pani sama zrobić.

  admin

  25 Lut 14 o 15:49

 28. Posiadam wyrok sądowy z klauzulą wykonalności w sprawie odszkodowania. Dłużnik jest mi winien ok. 75 tyś złotych, aktualnie nie wiem gdzie przebywa, gdyż pod podanym adresem nie mieszka. Komornik odstąpił od egzekucji, a Sąd Rejonowy Sekcja Egzekucyjna też umorzyła postępowanie ze względu na nie aktualny adres dłużnika. Wyrok w chwili obecnej znajduję się w Sądzie Rejonowym Sekcji Egzekucyjnej i nie wiem jak go odzyskać. Proszę o informację w tej sprawie, o poradę.

  Anonim

  12 Cze 14 o 19:38

 29. A co ma sekcja egzekucyjna do tego, chyba tylko komornik sądowy zajmuje się egzekucją dla Ciebie? Proszę o kontakt na adres windykacja@grabowski.biz.pl bo mam też inne pytania.

  admin

  12 Cze 14 o 19:54

 30. ..duzo profesjonalizmu…firma ciekawa..

  adamas

  28 Lis 18 o 10:01

 31. Windykacja niekonwencjonalna? Przymusić? To przestępstwo z art. 282KK.
  Wymuszenie rozbójnicze – występek polegający na doprowadzeniu innej osoby do rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym albo do zaprzestania działalności gospodarczej poprzez zastosowanie wobec niej przemocy, groźby zamachu na życie, zdrowie lub groźby gwałtownego zamachu na mienie. Wszyscy pokrzywdzeni, nawet jeśli mają długi, mają prawo do obrony przed takimi ludźmi jak wy. A te wszystkie firmy pożyczkowe to nic innego jak lichwa

  Noname

  11 Kwi 19 o 07:45

 32. Jak już to nie żaden 282 kk bo chodzi o wyegzekwowanie długu, tylko 191 kk. Przymuszenie nie musi być bezprawne. Przymuszaniem jest na przykład publikowanie w rejestrze długów. Przymusić a nie wymusić.

  admin

  11 Kwi 19 o 08:26

Skomentuj