Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wiarygodne pożyczki pozabankowe

komentarze 2

Firmy pozabankowe udzielające pożyczek nie są generalnie tak wiarygodne jak banki. Same banki też mają swoje powiedzmy że grzeszki na sumieniu, jak na przykład niezbyt rzetelne reklamy kredytów. Jednak przede wszystkim nie oszukują swych klientów tak, jak czynią to niektóre firmy pozabankowe czy też pseudo firmy. Wiarygodność ofert pozabankowych pożyczek oceniałbym przede wszystkim przez pryzmat niepobierania / pobierania opłat wstępnych przed podjęciem decyzji co do udzielenia pożyczki. Jeżeli widzę ofertę jakiegoś niby kredytu bez BIK i okazuje się że trzeba coś wpłacić pod postacią opłaty przygotowawczej itp., to  od razu sobie myślę, że to (może być) oszustwo. Są firmy pozabankowe które udzielają kredytów bez BIK bez żadnych opłat wstępnych i w skali ogólnopolskiej to przede wszystkim Provident. Firma Provident Polska S.A. nie ukrywa oprocentowania swych pożyczek, na poziomie 67% realnie w okresie rocznym. Wiele innych pożyczek pozabankowych jest znacznie wyżej oprocentowanych. A gdy widzę ofertę „kredytu bez BIK” z oprocentowaniem realnym np. 9% w okresie jednego roku to już mogę się założyć że jest to podpucha i że żądają opłat wstępnych na pożyczkę o faktycznej przyznawalności wynoszącej zero procent…

Wiarygodne oferty pozabankowych pożyczek zebraliśmy tutaj. Sprawdziliśmy je wszystkie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 6 Ocena średnia: 4]

kategoria pożyczki

Komentarze do 'Wiarygodne pożyczki pozabankowe'

Subscribe to comments with RSS

 1. Ponieważ żaden bank nie udzieli mi kredytu gotówkowego więc jestem zmuszona udać się do jakiegoś parabanku po pożyczkę. Ostrzegano mnie przed takimi prywatnymi firmami pożyczkowymi nie tylko dlatego że pożyczki których udzielają są drogie albo wręcz lichwiarskie ale też abym nie została oszukana a konkretnie aby nie podrobiono, nie zawyżono kwoty pożyczki jaką rzekomo otrzymałam. Jak mogę zabezpieczyć się przed takim oszustwem?

  Tatiana

  3 Cze 18 o 17:31

 2. Jeżeli pożyczka ma zostać przekazana na Pani konto bankowe, to oczywiście nie istnieje ryzyko podrobienia przez pożyczkodawcę dokumentu co do wysokości przekazanej kwoty pożyczki, gdyż w bankowej historii przelewów można będzie odszukać ten przelew i sprawdzić jaka kwota faktycznie została na Pani konto przelana. Jeżeli pożyczka ma zostać przekazana w gotówce czyli potocznie ujmując z ręki pożyczkodawcy do ręki pożyczkobiorcy, to na wszelki wypadek może Pani postarać się aby był z Pani strony świadek tej czynności. Przede wszystkim jednak prosimy zażądać jednego egzemplarza umowy pożyczki dla siebie, oczywiście z wpisaną właściwą wysokością kwoty pożyczki. Jeżeli pożyczkodawca na swoim egzemplarzu umowy pożyczki podrobi dokument co do kwoty w nim widniejącej to będzie Pani mogła przedstawić swój egzemplarz w postępowaniu cywilnym w Sądzie albo w postępowaniu karnym w prokuraturze jako dowód na okoliczność wykazania jaką faktycznie kwotę pożyczki otrzymała Pani. Najbezpieczniej jednak, co podkreślamy od czasu w naszych poradach tudzież artykułach, przyjmować pieniądze oraz dokonywać wpłat na wskazane przez beneficjenta konto bankowe.

  Na rynku pozabankowych pożyczek jest co najmniej kilkanaście firm oferujących chwilówki na terenie całego kraju, są to firmy o ugruntowanej pozycji. Ryzyko zostania oszukanym przez takie znane firmy jest minimalne lub żadne. Przed podjęciem decyzji o wzięciu pożyczki w danej firmie można sprawdzić, czy i co piszą o niej w internecie, na formach internetowych i na blogach. W tym celu należy wpisać w wyszukiwarce na przykład nazwę firmy plus słowo „opinie”.

  admin

  3 Cze 18 o 22:16

Skomentuj