Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Uważaj w biznesie na 1,5-1% różnicy zawartości alkoholu w czerwonym winie.

komentarze 2

Nie tylko o biznes chodzi ale w ogóle; wiadomo co może się dziać, stać gdy nadużyje ktoś alkoholu i straci kontrolę nad sobą albo zaćmi mu alkohol umysł (w biznesie właśnie).

Czerwone wytrawne wino jest chyba coraz popularniejsze i wypiera mocniejsze trunki i dobrze. Tylko że właśnie 1-1,5% różnica w zawartości alkoholu w tym szlachetnym trunku może Ci sprawić sporą różnicę, niekoniecznie mile później wspominaną.

Pijałem wódkę 38%, 40%, 45% ale uwierz mi, że nawet siedmioprocentowa różnica zawartości alkoholu w wódkach nie zrobi Ci takiej różnicy jak owe 1-1,5% różnicy alkoholu w winach, które mają wszak tego alkoholu w sobie stężenie z grubsza trzy razy niższe niż w wódkach.

Uważaj, ja tę różnicę wielokrotnie na sobie zaobserwowałem. Tę niewielką różnicę w trunku trzy razy słabszym od wódki. „Przełom” to 13,5-14% zawartości alkoholu (w porównaniu do 12-12,5%). Normalnie po wypiciu dwóch butelek tego o 1-1,5% słabszego wina jestem jak po wypiciu jednej butelki wina o mocy 14%.

Gdzieś (ale nie pamiętam gdzie) przeczytałem, że wina 14% są (w licznych przypadkach – butelkach) w rzeczywistości mocniejsze ale zaniżają producenci zawartość bo ponoć podatki niższe są.

Ja Ci nie napiszę tu (bo się wstydzę), jakie praktycznie przykre różnice odczułem w biznesie 😉 „robiąc interesy” po 2 butelkach wina które okazało się mieć 14% alkoholu a ja wiedziałem że nawet po 3 butelkach (ale 12,5-13%) jeszcze w miarę kontaktuję, ale uważaj, uwierz mi. Coś jest takiego w składzie czerwonego wina, że owe 1-1,5% może zaważyć bardziej niż 5% różnicy w butelce wódki.

Pozdrawiam po jednej butelce 12% i połowie butelki 13% 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

kategoria biznes

Komentarze do 'Uważaj w biznesie na 1,5-1% różnicy zawartości alkoholu w czerwonym winie.'

Subscribe to comments with RSS

  1. Święta prawda. Admin, jak pijesz, ile dni w tygodniu, jakie ilości? Jeżeli te pytania naruszają Twoją prywatność, to przepraszam ale sam ten publicznie dostępny temat..

    wytrawny winiarz

  2. Wiesz, mam już dosyć tych prozdrowotnych dawek codziennych. Mam zamiar pić raz w tygodniu – 3 butelki. Właśnie trzecią kończę. Jeden sztos konkretny (przecie szklanka nie dokona cudów w umyśle 😉 )

    admin

Skomentuj