Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Uważaj w biznesie na 1,5-1% różnicy zawartości alkoholu w czerwonym winie.

komentarze 2

Nie tylko o biznes chodzi ale w ogóle; wiadomo co może się dziać, stać gdy nadużyje ktoś alkoholu i straci kontrolę nad sobą albo zaćmi mu alkohol umysł (w biznesie właśnie).

Czerwone wytrawne wino jest chyba coraz popularniejsze i wypiera mocniejsze trunki i dobrze. Tylko że właśnie 1-1,5% różnica w zawartości alkoholu w tym szlachetnym trunku może Ci sprawić sporą różnicę, niekoniecznie mile później wspominaną.

Pijałem wódkę 38%, 40%, 45% ale uwierz mi, że nawet siedmioprocentowa różnica zawartości alkoholu w wódkach nie zrobi Ci takiej różnicy jak owe 1-1,5% różnicy alkoholu w winach, które mają wszak tego alkoholu w sobie stężenie z grubsza trzy razy niższe niż w wódkach.

Uważaj, ja tę różnicę wielokrotnie na sobie zaobserwowałem. Tę niewielką różnicę w trunku trzy razy słabszym od wódki. „Przełom” to 13,5-14% zawartości alkoholu (w porównaniu do 12-12,5%). Normalnie po wypiciu dwóch butelek tego o 1-1,5% słabszego wina jestem jak po wypiciu jednej butelki wina o mocy 14%.

Gdzieś (ale nie pamiętam gdzie) przeczytałem, że wina 14% są (w licznych przypadkach – butelkach) w rzeczywistości mocniejsze ale zaniżają producenci zawartość bo ponoć podatki niższe są.

Ja Ci nie napiszę tu (bo się wstydzę), jakie praktycznie przykre różnice odczułem w biznesie 😉 „robiąc interesy” po 2 butelkach wina które okazało się mieć 14% alkoholu a ja wiedziałem że nawet po 3 butelkach (ale 12,5-13%) jeszcze w miarę kontaktuję, ale uważaj, uwierz mi. Coś jest takiego w składzie czerwonego wina, że owe 1-1,5% może zaważyć bardziej niż 5% różnicy w butelce wódki.

Pozdrawiam po jednej butelce 12% i połowie butelki 13% 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

kategoria inne

Komentarze do 'Uważaj w biznesie na 1,5-1% różnicy zawartości alkoholu w czerwonym winie.'

Subscribe to comments with RSS

  1. Święta prawda. Admin, jak pijesz, ile dni w tygodniu, jakie ilości? Jeżeli te pytania naruszają Twoją prywatność, to przepraszam ale sam ten publicznie dostępny temat..

    wytrawny winiarz

    17 Lut 16 o 22:18

  2. Wiesz, mam już dosyć tych prozdrowotnych dawek codziennych. Mam zamiar pić raz w tygodniu – 3 butelki. Właśnie trzecią kończę. Jeden sztos konkretny (przecie szklanka nie dokona cudów w umyśle 😉 )

    admin

    17 Lut 16 o 22:41

Skomentuj