Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Tanie konto osobiste

komentarze 2

W dzisiejszych czasach konta bankowe są nieodłącznym elementem w życiu większości osób. To na nich gromadzi się pieniądze z wypłaty, z nich dokonuje się przelewów oraz podstawowych opłat. Dzięki nim wszelkie operacje finansowe stają się prostsze i bezpieczniejsze w wykonaniu, a kontrola gotówki jest zdecydowanie łatwiejsza.

Tanie – czyli jakie? Ja polecam te tutaj

Wiele banków obecnie oferuje darmowe konto osobiste, które najczęściej sprowadza się do założenia i prowadzenia rachunku za darmo. Jest to duży ukłon banków w stosunku do swoich klientów, jednak należy pamiętać, że nie tylko to składa się na koszty utrzymania konta. Dlatego decydując się na założenia rachunku bankowego warto zapoznać się nie tylko z tym czy jego otwarcie i prowadzenie jest pozbawione opłat, ale także jakie są koszty wykonywania przelewów i innych transakcji finansowych oraz posiadania, używania kart płatniczych i wypłat z bankomatów.

Najtańsze konto bankowe – jak wybrać?

Tanie i dobre konto osobiste jest dla każdego inne. Dlatego należy pamiętać, że nie zawsze to co jest odpowiednie dla naszego znajomego jest również korzystne dla nas. Wybierając rachunek dla siebie warto zastanowić się wcześniej w jaki sposób będzie się z niego najczęściej korzystać i jakich transakcji będzie się dokonywać. Dlatego, aby konto było jak najtańsze należy brać pod uwagę przede wszystkim koszty operacji najczęściej wykonywanych. Przy wyborze konta dobrym posunięciem jest także dokładne prześledzenie tabeli opłat i prowizji kilku banków oraz porównanie ich ofert ze sobą. Można tego dokonać samemu, jednak dużo łatwiejsze i mniej czasochłonne jest skorzystanie z narzędzi internetowych takich jak ranking kont bankowych. Dzięki niemu w wygodny i szybki sposób można wybrać najlepsze konta bankowe odpowiadające indywidualnym potrzebom konkretnych klientów.

Bądź aktywny!

Konto osobiste może być naprawdę tanie, a nawet przynosić zyski pod warunkiem jednak, że klient ściśle zwiąże się z danym bankiem. Wiele banków za regularne dokonywanie transakcji, otrzymywanie stałych wpływów czy korzystanie z kart płatniczych nagradza swoich klientów programami premiowymi. Najbardziej aktywni klienci w ten sposób mogą dostać kilkadziesiąt złotych miesięcznie, co czasem bywa korzystniejsze niż założenie lokaty. Dlatego przed założeniem konta warto poszukać ofert nagradzających aktywność, ponieważ spełnienie wymagań banków zwykle nie jest trudne i można tego dokonać w naturalny sposób.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

kategoria depozyty bankowe

Komentarze do 'Tanie konto osobiste'

Subscribe to comments with RSS

 1. Partnerka zaproponowała mi żebyśmy założyli sobie wspólne konto bankowe. Moje zarobki miesięczne to prawie 8 tysięcy złotych na rękę a jej niecałe trzy tysiące złotych. Czy w takiej sytuacji moja przyjaciółka mogłaby wypłacić wszystkie pieniądze z tego konta?

  Marian

  27 Lis 16 o 14:36

 2. Art. 51a. ust. 1 prawa bankowego stanowi, że w przypadku rachunku wspólnego prowadzonego dla osób fizycznych, każdy ze współposiadaczy rachunku może dysponować samodzielnie środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku o ile umowa rachunku bankowego nie stanowi inaczej.

  Jeżeli zatem umowa rachunku nie będzie regulować przedmiotowej kwestii, to tak, Pana partnerka będzie mogła wypłacić wszystkie środki z konta wspólnego. Jak widać, przepis daje możliwość zawarcia innych ustaleń ale ja nie wiem, czy jakiś bank umożliwia dokonanie indywidualnych ustaleń w tej kwestii. A może niech Pana pensja wpływa na Pana konto osobiste z którego ewentualnie będzie Pan wedle uznania zasilał Wasze konto wspólne?

  admin

  27 Lis 16 o 15:20

Skomentuj