Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Tak, akurat, kredyt tańszy niż lokata dla banku. Przejdźmy do meritum.

komentarze 4

Meritum Bank oferuje kredyt gotówkowy w promocji z oprocentowaniem tylko 5,9%… To przecie niższe oprocentowanie niż lokaty bankowej i ciekawi mnie jaki % kredytobiorców weźmie to pod uwagę i zastanowi się. Czy są osoby które myślą że to nominalne oprocentowanie które banki tak chętnie eksponują to całkowity koszt kredytu? Zapewniam że tak, jest wiele takich naiwnych osób i nie pokuszą się o wątpliwości, jak to możliwe w takim razie że bankowi taki biznes się opłaci – oferuje lokaty z oprocentowaniem np. 6-7% i z tych pieniędzy udziela kredytu na niespełna 6% . Banki niewątpliwie też wiedzą, że takich, przepraszam „jeleni” wciąż nie brak w naszym społeczeństwie, które dopiero po podpisaniu umowy o kredyt zorientują się, ile faktycznie przyjdzie im zabulić.

Albowiem chyba maksymalnie wyblakłym i drobnym druczkiem na samym dole czytam przybliżywszy wzrok do monitora, że: „RRSO dla kredytu gotówkowego, wyliczonego zgodnie z Art. 4 ust. 3a ustawy o kredycie konsumenckim, w kwocie 8 tys. zł, spłacanego w 12 równych ratach kapitałowo-odsetkowych, przy oprocentowaniu 15,90% i stawce kredytowanej prowizji w wysokości 5% wynosi 29,18%.”

Na pocieszenie macie w Meritum Banku nagrodę w ramach promocji a sam kredyt jest podobno w 100% do wzięcia online. Jak przedstawia się ogólna, ostateczna atrakcyjność kredytu w porównaniu z innymi bankowymi, tego nie sprawdzałem.

Jedna z konkluzji może być taka, że w porównaniu z pożyczkami pozabankowymi bez BIK to kredyty bankowe oczywiście są tańsze, ale te różnice nie są aż tak szokujące a przynajmniej nie powinny szokować zważywszy, że np. taki Provident bez sprawdzania w BIK znacznie bardziej ryzykuje udzielając pożyczki osobie już zadłużonej, w BIK.

P.S. Pytających w internecie „czy Meritum Bank sprawdza BIK” informuję że tak, sprawdza BIK.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria kredyty gotówkowe

Komentarze do 'Tak, akurat, kredyt tańszy niż lokata dla banku. Przejdźmy do meritum.'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jak ja chcę pożyczyć koledze na 30%, to teoretycy wyzywają od lichwiarzy. Jak tak samo robi bank, tylko ukrywa procenty w dodatkowych opłatach, to już jest OK. Bardzo złe prawo.

  Lech

 2. To też mu dodaj prowizję za przyznanie kredytu i co tam jeszcze banki dodają…

  admin

 3. Kiedyś był ciekawy artykuł i badania w nim opisane, że Polacy są skłonni płacić wyższe oprocentowanie jeżeli dzięki temu będą mogli uzyskać kredyt szybko i z minimalną ilością papierów.

  Z drugiej strony to teraz sytuacja jest taka, że nie wybiera się banku który da nam najlepsze warunki ale taki który w ogóle da nam kredyt 🙂

  DG

 4. @DG, @ALL

  Początek 2012 wejdzie w życie nowelka ustawy o kredycie konsumenckim, dzięki temu złe nawyki konsumentów mogą ulec zmianie, gdyż będzie szczegółowy obowiązek informacyjny. Prawo w tej kwestii nie jest najgorsze, tylko my nie znamy swoich praw, nauczyliśmy się łatwo dostosowywać się do dżungli przekrętów, mentalnie łatwiej nam dostosować się do ostatniej sytuacji z Białorusi niż do nowych praw które nabywamy.

  Anonim

Skomentuj