Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Serwis „O fachowcach” – nie sprawdzajcie tam opinii

komentarzy 6

Zapragnąłem wystawić negatywną opinię jednemu z adwokatów z którym dość krótko współpracowałem kilka lat temu. Wpisałem w wyszukiwarce Google frazę „adwokat Łukasz Sierka opinie” i najwyżej pokazał się wpis w tytułowym serwisie „o fachowcach”: http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?fachowiec=85332 Same laurki, głównie o jego koledze z kancelarii (wyglądają jak pisane na zamówienie lub samodzielnie przez tego adwokata). Ja dopisałem opinię o adwokacie Sierce ale nie została opublikowana – moderator nie przepuścił. Wysłałem więc do tego serwisu maila:

Około miesiąca temu przesłałem negatywną opinię o adw. Łukasz Sierka, która do tej pory nie została opublikowana. Dlaczego? Jest merytoryczna, przedstawiłem się imieniem i nazwiskiem. Widzę, że generalnie na bieżąco moderujecie – akceptujecie opinie. W czym jest problem – adwokaci Sierka, Kapral, Margasiński (były sędzia tzw. trybunału stanu) mają jakieś chody u Was i tylko pozytywne (spreparowane przez nich) opinie zatwierdzacie? Oto treść mojej opinii:

„Współpracowałem z tymi adwokatami tj. Sierka, Kapral i możliwe że Margasiński (teść Kaprala – przyp. admina) też niektóre moje sprawy prowadził w ramach substytucji. Jak chodzi o Łukasza Sierkę to przegrał dwie istotne dla mnie sprawy. jedną z nich sam wygrałem sobie w I instancji i nie mając czasu jemu zleciłem dalsze jej prowadzenie bo strona przegrana wniosła apelację. No i w apelacji pan Sierka sobie nie poradził.

Inna sprawa: sąd uwierzył mojemu przeciwnikowi i jego „świadkowi” – koledze że rzekomo oddał 50 tys. zł pożyczki bez pokwitowania!!! Pozwany ten znalazł sobie świadka – swojego kolegę. Pan Sierka i tu nici nie wskórał jak i chyba pan Margasiński (chyba przejal sprawe w jej toku). Szkoda mi tylko pieniędzy poniesionych na tych adwokatów, sowitych zaliczek.”

Proszę o opublikowanie jej jeżeli nie chcą Państwo upublicznienia Waszego problemu.

Otrzymałem taką odpowiedź:

Czy ma Pan wyrok sądu i jakieś dowody na ten temat? I proszę nam nie grozić.

Odpowiedziałem więc:

No mam, oddalone powództwa i uzasadnienia tych wyroków. Co, każdy publikujący negatywną opinię ma Wam przesłać dokumenty? To trzeba pouczyć w regulaminie o tym i że „nie publikujemy negatywnych opinii”. Wasz serwis to „towarzystwo wzajemnej adoracji” i opiszę to na moim blogu.

I po chwili dodałem w kolejnym mailu:

A żądacie dokumentów do pozytywnych opinii? Przecież jakiś szołdra sam siebie może opiniować pozytywnie będąc pseudo fachowcem. Ludzie po pseudo opiniach zgłoszą się do takiego szkodnika…

Na żadnego z tych maili odpowiedzi nie otrzymałem. Sami widzicie, że nie warto odwiedzać serwisu „O fachowcach”.

Serwis OpiniaFirm.pl też nie opublikował owej opinii negatywnej. Natomiast serwis znanyadwokat.pl opublikował http://znanyadwokat.pl/lista-adwokatow/polska/slaskie/margasinski-janusz-sierka-lukasz-kapral-pawel-kancelaria-adwokacka/ Wpis ten pozycjonuję, więc lada dzień lub tydzień zajmie najwyższą pozycję w wyszukiwarce Google na frazę „adwokat Łukasz Sierka opinie”. Zyska na tym pozycjonowaniu cały ten serwis. Rzetelność popłaca więc, czasem.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 19 Ocena średnia: 4.1]

kategoria biznes

Komentarze do 'Serwis „O fachowcach” – nie sprawdzajcie tam opinii'

Subscribe to comments with RSS

 1. Robercik sąd swobodnie ocenia adwokatowi daj spokój jako że napewno porażkę niełatwo przeżył.

  scorpions

 2. Nie czas na wyjaśnianie, czy sąd przekroczył czy nie przekroczył granic swobody oceny materiału dowodowego. Ja jestem niezadowolony i już.

  admin

 3. Kowal zawinił, cygana powiesili, co adwokat winien, że sąd to idiota lub przekupna szuja?

  Lech

 4. Pełnomocnik procesowy jest (przynajmniej w Polsce) od tego żeby sądowi uzmysłowić to i owo, naprowadzić na poprawny tok rozumowania, wskazać dowody, czasem orzecznictwem się podeprzeć. To jak chodzi o pierwszą sprawę.

  W drugiej wskazanej sprawie wygląda mi na to, że sąd czyli sędzia po prostu nie lubił tego adwokata. Pozwany nie miał pełnomocnika. A może i w tej sprawie adwokat ten był bierny?

  W obu przypadkach pozwani byli spoza województwa a sądy tutejsze dla adwokata i dla mnie.

  Możemy przyjąć, że i w pierwszej sprawie „sąd” nie lubił adwokata. Może „sądy” lubią tego adwokata w sprawach karnych, ale jak widać, w cywilnych chyba nie. Nie interesuje mnie, dlaczego. Można się domyślać, ale to nie ważne. Przegrał? Przegrał.

  Czy zatem jest to adwokat którego należy polecać w sprawach cywilnych? Uważam, że nie bo nie poradził sobie w sprawach które powinien wygrać. I moja opinia mogłaby się przydać.

  admin

 5. Zadowolony klient zazwyczaj nie wystawia opinii w internecie. Wystawiają je niezadowoleni.

  ulman

 6. Kolejny serwis na którym nie warto sprawdzać opinii z tego samego powodu to opiniafirmy.pl – też dodają tylko pozytywne opinie.

  admin

Skomentuj