Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Rzeczywiste oprocentowanie kredytu gotówkowego

komentarze 2

Najlepsze kredyty gotówkowe: weź kredyt

Oprocentowanie rzeczywiste kredytu określa całkowity jego koszt, a raczej daje wyobrażenie odnośnie faktycznego koszty. Oprocentowanie rzeczywiste określane jest współczynnikiem RRSO – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania i informuje, ile wynosiłby całkowity koszt kredytu bądź pożyczki właśnie za okres jednego roku. Oprocentowanie rzeczywiste jest zazwyczaj znacznie wyższe niż oprocentowanie nominalne w ramach konkretnego kredytu. Oprocentowanie nominalne to jedna ze składowych oprocentowania rzeczywistego.

Oprócz tej składowej są jeszcze takie składowe jak prowizja za udzielenie kredytu, opłata manipulacyjna czy w niektórych przypadkach ubezpieczenie kredytu. Porównując oferty kredytów należy porównywać właśnie ich oprocentowanie rzeczywiste a nie oprocentowanie nominalne. Oprocentowanie rzeczywiste w stosunku rocznym w przypadku takich pożyczek jak sms kredyt może przewyższać nawet dwa tysiące procent. Ponieważ jednak tego typu pożyczki dotyczą okresu nie dłuższego jak trzydzieści dni, więc pożyczkobiorca nie musi oddać aż dwieście procent więcej niż zostało mu pożyczone ale stosunkowo mniej. Całkowity koszt takiej pożyczki można szybko i łatwo sprawdzić online.

Dobre oferty bankowych kredytów gotówkowych z możliwością wnioskowania online mamy tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria kredyty

Komentarze do 'Rzeczywiste oprocentowanie kredytu gotówkowego'

Subscribe to comments with RSS

  1. Zaciągając kredyt, od razu stajesz się dłużnikiem, to jest fakt i nie potrzeba do tego aby minął termin płatności raty kredytu. Tylko że dopóki nie nastąpiła zwłoka w spłacie kredytu, to jesteś dla banku pożądanym dłużnikiem, dobrym dłużnikiem. Gdy jednak zalegasz z płaceniem, to w końcu zostanie wszczęte przeciwko Tobie postępowanie windykacyjne. Wiele ludzi zaciągając kredyt w banku nie wyobraża sobie tego, że mogłoby dojść do windykacji przeciwko nim. Poniekąd ufają bankom i czują się bezpieczni, bo przecież to sam bank uznał że są wiarygodni finansowo i ich sytuacja finansowa pozwali na spłatę przyznanego im kredytu. To z grubsza prawda, ale praca i dochody to mają do siebie że mogą zostać utracone i nie wiadomo kiedy znów się pojawią. Każdy kto ma zamiar wziąć kredyt, powinien brać pod uwagę taką ewentualność. A gdy bank wypowie umowę o kredyt to będzie niewesoło, bo wezwie do spłaty całego pozostającego do spłaty kredytu i kosztów dodatkowych.

    Staś

    5 Lis 14 o 13:01

  2. Po pozabankową pożyczkę sięgają głównie te osoby których zdolność kredytowa jest zbyt niska na to, by uzyskać pożyczkę gotówkową w banku. Chodzi o negatywną historię kredytową odnotowana w bazie BIK oraz o zbyt niskie zarobki, zarobki częściowo zajęte przez komornika lub brak zarobków w ogóle. Dla takich osób polecam przede wszystkim pożyczkę Provident. Jednak pozabankowa gotówka to także szybkie chwilówki szczególnie te online. Biorą je niekoniecznie same osoby zadłużone czy bezrobotne ale też po prostu tacy pożyczkobiorcy, którym potrzebne jest kilkaset złotych w godzinę czasu na koncie, często z powodu pojawienia się pilnego, nieprzewidzianego wydatku.

    Huan

    19 Gru 14 o 21:37

Skomentuj