Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

skomentuj

Korzystając z różnego rodzaju kredytów, jesteś w stanie stać się posiadaczem w bardzo krótkim czasie różnych dóbr materialnych, począwszy od samej gotówki po przez nowy sprzęt RTV lub AGD, nowe meble a na samochodzie lub mieszkaniu kończąc.

Stając się posiadaczem kredytu bankowego masz świadomość, że będziesz musiał go spłacić a gwarancją tej spłaty ma być dobrze płatna praca, gdzie wysokość Twojego jednego miesięcznego wynagrodzenia pozwoli Ci  na spokojne spłaty kredytowych zobowiązań. Możesz również posiadać kilka kredytów jednocześnie na przykład jeden duży kredyt na mieszkanie albo auto plus mniejsze kredyty, przykładowo na nowy komputer, pralkę, lodówkę albo gotówkowy.

Jednak może się zdarzyć, że nagle popadniesz w tarapaty finansowe. Nagle tracisz pracę, na znalezienie nowego źródła dochodu potrzeba Ci trochę czasu lub nagle dopada Cię nagła choroba albo w Twoim życiu wynika nagła  potrzeba dodatkowych środków na nieprzewidziane wydatki.

Wtedy korzystając z usług banku możesz zaciągnąć kredyt konsolidacyjny (polecamy oferty tutaj). Za pomocą tego kredytu swobodnie możesz spłacić inne swoje zobowiązania, tym samym łącząc je w jedno zobowiązanie, gdzie będziesz musiał spłacać tylko jedną ratę. Mogą to być nie tylko kredyty gotówkowe czy debety. Część kredytu możesz przeznaczyć również na wybrany cel. Dodatkowym plusem takiego kredytu jest niższa rata  oraz dłuższy okres kredytowania.

W ofercie banków znajdziesz dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

– kredyt konsolidacyjny hipoteczny, gdzie możesz skorzystać z dłuższego okresu kredytowania, z niższego oprocentowania  na wyższe sumy pieniędzy ale musisz się liczyć z tym, że w tym przypadku bank pobierze do Ciebie zabezpieczenie w postaci hipoteki Twojej nieruchomości,

– kredyt konsolidacyjny gotówkowy, gdzie otrzymasz go na krótki okres czasu, na niższą sumę pieniędzy z gorszym oprocentowaniem, jednak tutaj nie musisz posiadać żadnego zabezpieczenia.

Podejmując decyzję, który kredyt konsolidacyjny wybrać ,czy z zabezpieczeniem czy też bez dobrze przeanalizuj i zastanów się, która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza i  która nie obciąży za bardzo Twojego gospodarstwa domowego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 7 Ocena średnia: 4.1]

kategoria kredyty

Skomentuj