Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Rata kredytu. Lepsza wysoka czy niska?

1 komentarz

Weźmy na pod lupę kredyt konsolidacyjny (polecam oferty tutaj), nie ważne z którego banku. Bierze się taki kredyt po to, aby zastąpić nim dotychczas spłacany kredyt, czasem więcej niż jeden w sytuacji gdy kredytobiorca nie jest już w stanie spłacać rat kredytu zgodnie z harmonogramem w umowie o kredyt. Bank z którym taki kredytobiorca podpisuje umowę o kredyt konsolidacyjny, przejmuje na siebie obowiązek spłaty takiego kredytu a kredytobiorca spłaca w tym banku właśnie kredyt konsolidacyjny który ma niższe raty.

Niższa rata kredytu generalnie to większe prawdopodobieństwo tego, że kredytobiorca podoła spłacie takiego kredytu. Ma to jednak też ten minus, że kredyt z niską ratą spłacany jest dłużej niż kredyt z ratą wyższą a w związku z tym, taki kredyt z niższa ratą będzie droższy gdyż przez dłuższy okres czasu naliczane są odsetki od kredytu. Mimo tego jednak, w przypadku kredytu długoterminowego i w wysokiej kwocie jak zwłaszcza kredyt hipoteczny, wybrałbym niższa ratę – kredyt na dłuższy okres. W tak długim okresie czasu istnieje bowiem stosunkowo wysokie prawdopodobieństwo tego, że pogorszy się sytuacja finansowa kredytobiorcy. Wtedy niższe raty w takim trudnym okresie jeszcze może poradzi spłacać, ale wyższe może już nie, a różnice w wysokości raty mogą być znaczne. Poza tym, w przypadku niektórych ofert kredytów możliwa jest spłata przed terminem bez płacenia prowizji z tego tytułu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

1 komentarz do 'Rata kredytu. Lepsza wysoka czy niska?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Decydując się na kredyt, w tym zwłaszcza na kredyt hipoteczny, spróbuj zamówić go przez własnego bloga. jak nie masz jeszcze bloga, to sobie załóż, nic trudnego. załóż i zapisze się jako wydawca reklam do programu partnerskiego, jeżeli reklama kredytu który Ci spasował, jest w ofercie programu. Idea jest prosta. Właściciel strony internetowej, jeżeli ktoś zamówi kredyt wypełniając wniosek kliknąwszy w box na jego stronie internetowej, otrzymuje prowizję, zwykle w granicach 0,6% od wartości udzielonego kredytu. W przypadku kredytów hipotecznych, są to prowizje godne uwagi dla których warto bloga założyć ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie abyś skasował prowizję zamawiając kredyt dla siebie za pośrednictwem własnego bloga!

    contraktor

Skomentuj