Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Raiffeisen Polbank – opinie

komentarze 4

Prosimy, wyraź swą opinię o Raiffeisen Bank Polska jeżeli wziąłeś / chciałeś wziąć w tym banku jakiś kredyt albo założyć depozyt (kont bądź lokatę). Niechaj Twoja obiektywna opinia pomoże innym potencjalnie zainteresowanym skorzystaniem z usług tego banku.

Bank ten jest częścią austriackiej grupy Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB) i rozpoczął działalnośc w Polsce w 1991 roku. Po przejęciu w 2012 roku Polbank EFG S.A., Raiffeisen Bank obsługuje już nie tylko firmy i klasę średnią (na obsłudze których całkowicie koncentrował się wcześniej) lecz lecz już generalnie też osoby prywatne oferując kredyty i depozyty ale wciąż mając osobne oferty dla klientów indywidualnych i dla klientów premium. Bank ma w Polsce około 400 placówek. Do tego dochodzi dobrze rozwinięta bankowość telefoniczna i internetowa oraz mobilna której (jak twierdzą w tym banku) jest prekursorem w Polsce.

Raiffeisen Bank Polska S.A. ma siedzibę przy ul. Pięknej 20, 00-549 Warszawa.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4]

kategoria banki

Komentarze do 'Raiffeisen Polbank – opinie'

Subscribe to comments with RSS

 1. Czy ten bank też ma zostać przejęty? Taką plotkę jakbym słyszała.

  Janina

 2. Podobno Alior ma przejąć ten bank.

  admin

 3. Od jakiegoś czasu mam problem z którym się borykam. Mianowicie mąż wziął kredyt gotówkowy w Polbanku a ja wyraziłam zgodę. Kredyt w kwocie 45 tyś. Niestety mąż popełnił samobójstwo, bank po polubownej umowie ze mną umorzył mi odsetki z tego kredytu. Obecnie mąż nie żyje 1 rok i 7 miesięcy ja przez ten cały czas pracowałam i rata 600zl(po zdjęciu odsetek ) nie była dla mnie kłopotem. Ale obecnie straciłam pracę i żyję z renty syna (4 letniego) którą otrzymał po mężu. Czy w takiej sytuacji mogę starać sie o umorzenie kredytu w tym banku? Muszę jeszcze dodać że mam hipotekę ale w innym banku. Renta syna to 650 zł z tego czynsz i hipoteka jest płacona na kredyt w tym banku juz mi nie starcza. Proszę o radę co robić.

  Anna

 4. Nie ma jakichś przesłanek prawnych do umorzenia kredytu, nie istnieją podstawy prawne, przepisy w tym zakresie. Jedynie od dobrej woli banku zależy czy wierzyciel umorzy kredyt lub jego część. Oczywiście może się pani starać o umorzenie przedstawiając swoją sytuację, argumenty, ale czy bank przychyli się do Pani wniosku czy też raczej prośby, trudno powiedzieć.

  admin

Skomentuj