Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak przywalić z kokosa

komentarzy 11

Tak się składa ze na innej stronie www promuję pożyczki społecznościowe na kokos.pl i wahałem się czy dokonać niniejszego wpisu ale obywatelski obowiązek wzywa. Poniżej załączam zrzut ekranu ofert pożyczek na kokos.pl, zobaczcie:

Jak widzimy, co niektórzy pożyczkodawcy skłonni są udzielić pożyczki osobom ze statusem czerwonej gwiazdki. Co oznacza czerwona gwiazdka na kokos.pl ? Cytuję za kokos.pl – „Pożyczkobiorca został zgłoszony jako dłużnik do baz: Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (Rejestr Dłużników BIG)  lub BIK – u lub Związku Banków Polskich lub do Krajowego Rejestru Długów BIG SA.” Czyli, np. użytkownik – pożyczkodawca „lamzim” gotów jest udzielić pożyczki osobie zadłużonej. Lichwiarskiej pożyczki na 60%. Tak na marginesie, pożyczkobiorca może olać go co do tych lichwiarskich odsetek o czym pisałem kiedyś.

Nie wydaje mi się aby jakaś firma windykacyjna z determinacją odzyskiwała 700 zł. pożyczki lamzim-a. Może lamzim sam napisze pozew, uzyska tytuł wykonawczy ale komornik stwierdzi że dłużnik z czerwoną gwiazdką nie ma żadnego majątku ani dochodów. Może lamzim wierzy w siłę swej telefonicznej perswazji, podobno są ludzie porażający ekspresją swego głosu. Po bezskutecznej egzekucji komorniczej lamzim zadzwoni (bo przecież nie pojedzie gdyż połowa kasy z pożyczki poszłaby na koszty podróży)  do dłużnika i krzyknie przez telefon:

„Ch…ju, oddaj pieniądze!” – i dłużnik odda kasę.

A jak to nie pomoże to lamzim krzyknie głośniej:

„CH…JU ODDAJ PIENIĄDZE!!!”

To na pewno poskutkuje.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4]

Komentarze do 'Jak przywalić z kokosa'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Jak przywalić z kokosa'.

 1. 60% to nie jest oprocentowanie w skali roku a w okresie 36 miesięcy, czyli 60/3=20% w skali roku. A takie rzeczy to „windykator” powinien sprawdzić 😉

  Nomad

 2. Oprocentowanie podaje się w stosunku rocznym, takie rzeczy „administrator” portalu jak i pożyczkodawca powinien wiedzieć. W zaistniałej sytuacji, w taki dziwny sposób określając oprocentowanie, szkodzą sobie zniechęcając potencjalnych pożyczkobiorców.

  admin

 3. Nie wiem czy trzeba podawać w stosunku rocznym… zapytam o to przedstawiciela Kokos.pl. Serwis ten działa od 2008r. i jakoś nikt nie wniósł sprzeciwu co do sposobu podawania kosztu.
  Nie dodałeś też, że prócz oprocentowania pożyczki, pożyczkobiorca ponosi też koszty weryfikacji co podwyższa koszt.

  Nomad

 4. Ja nie wiem czy trzeba, pewnie nie trzeba, ale tak się podaje, jest to moim zdaniem przynajmniej zwyczaj, określenie domyślne. O.K. w informacjach na kokos.pl jest napisane że uniemożliwiają zawarcie pożyczki oprocentowanej wyżej niż odsetkami maksymalnymi, tylko że gro osób może najpierw zerknąć na same oferty i czym prędzej wynieść się z portalu w przeświadczeniu że kwitnie tam lichwa.

  Weryfikacja to coś zupełnie innego, to opłata niezwiązana bezpośrednio z samą pożyczką, zresztą jest to tylko bodaj 5 zł.

  admin

 5. P.S. Na miejscu kokos.pl zmieniłbym sposób określania oprocentowania, z korzyścią dla nich i dla pożyczkodawców i dla mnie, bo naprawde dużo wniosków rejestracyjnych wychodzi z jednej z moich stron będących w programie partnerskim). Pisanie „60% na 36 miesięcy” jest moim zdaniem zaiste szkodliwie niemądre kiedy to chodzi tak naprawdę o 20% w stosunku rocznym a nie o 60% w stosunku rocznym, jak ja i nie tylko ja myślałem. A może myślą tak także niektórzy pożyczkodawcy?

  admin

 6. Zastanawiam się czy na prawdę jesteś windykatorem bo na sprawach związanych z pożyczkami nie znasz się zupełnie. 😉
  Koszt weryfikacji podnosi kosz uzyskania pożyczki. Więc powinien być uwzględniany przez pożyczkobiorcę jako jedna ze składowych kosztu uzyskania pieniędzy.
  O kosztach weryfikacji poczytaj sobie tutaj:
  https://kokos.pl/files/regulamin/29-12-2010/20101229-cennik.pdf
  Są też inne opłaty związane np. z promowaniem aukcji. Tak więc zbierając to do kupy, wychodzi kilka PLNów. 🙂

  A jak myślą pożyczkodawcy? Myślę, że czytają i rozumieją co czytają. Jak chcesz poszukać lichwy to proponuję popatrzeć na finansowo.pl – inny portal social lending. 😉

  Nomad

 7. Nomad, na pożyczkach się znam natomiast może nie do końca na kokosie, dobrze ze wyprowadziłeś mnie z błędu. Istotnie widzę , że portal sobie zarabia dodatkowo na weryfikacji.

  Jak pisałem, nie dopatruję się (już) lichwy tylko obiektywnie stwierdzam, że określanie oprocentowania w tak mylący sposób może zniechęcać pożyczkobiorców którzy myślą (wprowadzeni takim zapisem w błąd) że pożyczka jest lichwiarsko oprocentowana a w rzeczywistości NIE JEST. O.K.?

  admin

 8. Ty windykator , wiesz że z samej zasady prawnej prawa R.P. jesteś zwykłym oszustem.
  Którego w 30 sekund gasi się trzema prośbami , adres firmy
  w której robisz , twój nip oraz wylegitymowanie się.
  Skoro tego nie możesz zrobić to mogę ci wp…ć za nachodzenie. Taki to z ciebie windykator.
  Windykator to zwykła szmata i nierób, trzeba ich lać w łeb z miejsca.

  Limmmo

 9. A co to za „zasada prawa R.P.”? Chyba dzisiaj uchwalona i to przez Ciebie tylko.

  No, moja firma ma adres, NIP ma (ja też mam) i wylegitymować się mogę.

  Tak samo można nazwać szmata i nierobem dłużnika który pieniędzy nie oddaje.

  Windykator to pośrednik finansowy, po prostu. To pełnomocnik wierzyciela. Tyle.

  admin

 10. Cyt: Pisanie „60% na 36 miesięcy” jest moim zdaniem zaiste szkodliwie niemądre kiedy to chodzi tak naprawdę o 20% w stosunku rocznym a nie o 60% w stosunku rocznym, jak ja i nie tylko ja myślałem.

  Tyle tylko że 60% na 36 miesięcy to nie jest 20% w stosunku rocznym, tylko około 36%. Tego się po prostu nie dodaje. Czy jest to dużo czy mało, to już niech każdy oceni samodzielnie.

  Lomion

 11. Do wiadomości wszystkich inwestorów , przeklinam ten dzień w którym odwiedziłem kokos .pl od pół roku nie śpię po nocach i mam koszmary na pożyczkach społecznościowych straciłem około 40000 tysięcy jest to fabryka która produkuje dłużników , oszustów i upadłościowych konsumentów , zgłoszenie przestępstwa w prokuraturze bez szans , odzyskanie długu w upadłości 10 % kosz sprawy 380 zł , czas trwania do 36 miesięcy .

  janusz

Skomentuj