Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak przywalić z kokosa

komentarzy 11

Tak się składa ze na innej stronie www promuję pożyczki społecznościowe na kokos.pl i wahałem się czy dokonać niniejszego wpisu ale obywatelski obowiązek wzywa. Poniżej załączam zrzut ekranu ofert pożyczek na kokos.pl, zobaczcie:

Jak widzimy, co niektórzy pożyczkodawcy skłonni są udzielić pożyczki osobom ze statusem czerwonej gwiazdki. Co oznacza czerwona gwiazdka na kokos.pl ? Cytuję za kokos.pl – „Pożyczkobiorca został zgłoszony jako dłużnik do baz: Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (Rejestr Dłużników BIG)  lub BIK – u lub Związku Banków Polskich lub do Krajowego Rejestru Długów BIG SA.” Czyli, np. użytkownik – pożyczkodawca „lamzim” gotów jest udzielić pożyczki osobie zadłużonej. Lichwiarskiej pożyczki na 60%. Tak na marginesie, pożyczkobiorca może olać go co do tych lichwiarskich odsetek o czym pisałem kiedyś.

Nie wydaje mi się aby jakaś firma windykacyjna z determinacją odzyskiwała 700 zł. pożyczki lamzim-a. Może lamzim sam napisze pozew, uzyska tytuł wykonawczy ale komornik stwierdzi że dłużnik z czerwoną gwiazdką nie ma żadnego majątku ani dochodów. Może lamzim wierzy w siłę swej telefonicznej perswazji, podobno są ludzie porażający ekspresją swego głosu. Po bezskutecznej egzekucji komorniczej lamzim zadzwoni (bo przecież nie pojedzie gdyż połowa kasy z pożyczki poszłaby na koszty podróży)  do dłużnika i krzyknie przez telefon:

„Ch…ju, oddaj pieniądze!” – i dłużnik odda kasę.

A jak to nie pomoże to lamzim krzyknie głośniej:

„CH…JU ODDAJ PIENIĄDZE!!!”

To na pewno poskutkuje.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4]

kategoria pożyczki

Komentarze do 'Jak przywalić z kokosa'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Jak przywalić z kokosa'.

 1. 60% to nie jest oprocentowanie w skali roku a w okresie 36 miesięcy, czyli 60/3=20% w skali roku. A takie rzeczy to „windykator” powinien sprawdzić 😉

  Nomad

  17 Sty 11 o 12:16

 2. Oprocentowanie podaje się w stosunku rocznym, takie rzeczy „administrator” portalu jak i pożyczkodawca powinien wiedzieć. W zaistniałej sytuacji, w taki dziwny sposób określając oprocentowanie, szkodzą sobie zniechęcając potencjalnych pożyczkobiorców.

  admin

  17 Sty 11 o 12:31

 3. Nie wiem czy trzeba podawać w stosunku rocznym… zapytam o to przedstawiciela Kokos.pl. Serwis ten działa od 2008r. i jakoś nikt nie wniósł sprzeciwu co do sposobu podawania kosztu.
  Nie dodałeś też, że prócz oprocentowania pożyczki, pożyczkobiorca ponosi też koszty weryfikacji co podwyższa koszt.

  Nomad

  17 Sty 11 o 15:33

 4. Ja nie wiem czy trzeba, pewnie nie trzeba, ale tak się podaje, jest to moim zdaniem przynajmniej zwyczaj, określenie domyślne. O.K. w informacjach na kokos.pl jest napisane że uniemożliwiają zawarcie pożyczki oprocentowanej wyżej niż odsetkami maksymalnymi, tylko że gro osób może najpierw zerknąć na same oferty i czym prędzej wynieść się z portalu w przeświadczeniu że kwitnie tam lichwa.

  Weryfikacja to coś zupełnie innego, to opłata niezwiązana bezpośrednio z samą pożyczką, zresztą jest to tylko bodaj 5 zł.

  admin

  17 Sty 11 o 15:49

 5. P.S. Na miejscu kokos.pl zmieniłbym sposób określania oprocentowania, z korzyścią dla nich i dla pożyczkodawców i dla mnie, bo naprawde dużo wniosków rejestracyjnych wychodzi z jednej z moich stron będących w programie partnerskim). Pisanie „60% na 36 miesięcy” jest moim zdaniem zaiste szkodliwie niemądre kiedy to chodzi tak naprawdę o 20% w stosunku rocznym a nie o 60% w stosunku rocznym, jak ja i nie tylko ja myślałem. A może myślą tak także niektórzy pożyczkodawcy?

  admin

  17 Sty 11 o 16:00

 6. Zastanawiam się czy na prawdę jesteś windykatorem bo na sprawach związanych z pożyczkami nie znasz się zupełnie. 😉
  Koszt weryfikacji podnosi kosz uzyskania pożyczki. Więc powinien być uwzględniany przez pożyczkobiorcę jako jedna ze składowych kosztu uzyskania pieniędzy.
  O kosztach weryfikacji poczytaj sobie tutaj:
  https://kokos.pl/files/regulamin/29-12-2010/20101229-cennik.pdf
  Są też inne opłaty związane np. z promowaniem aukcji. Tak więc zbierając to do kupy, wychodzi kilka PLNów. 🙂

  A jak myślą pożyczkodawcy? Myślę, że czytają i rozumieją co czytają. Jak chcesz poszukać lichwy to proponuję popatrzeć na finansowo.pl – inny portal social lending. 😉

  Nomad

  18 Sty 11 o 07:58

 7. Nomad, na pożyczkach się znam natomiast może nie do końca na kokosie, dobrze ze wyprowadziłeś mnie z błędu. Istotnie widzę , że portal sobie zarabia dodatkowo na weryfikacji.

  Jak pisałem, nie dopatruję się (już) lichwy tylko obiektywnie stwierdzam, że określanie oprocentowania w tak mylący sposób może zniechęcać pożyczkobiorców którzy myślą (wprowadzeni takim zapisem w błąd) że pożyczka jest lichwiarsko oprocentowana a w rzeczywistości NIE JEST. O.K.?

  admin

  18 Sty 11 o 08:36

 8. Ty windykator , wiesz że z samej zasady prawnej prawa R.P. jesteś zwykłym oszustem.
  Którego w 30 sekund gasi się trzema prośbami , adres firmy
  w której robisz , twój nip oraz wylegitymowanie się.
  Skoro tego nie możesz zrobić to mogę ci wp…ć za nachodzenie. Taki to z ciebie windykator.
  Windykator to zwykła szmata i nierób, trzeba ich lać w łeb z miejsca.

  Limmmo

  28 Wrz 11 o 17:25

 9. A co to za „zasada prawa R.P.”? Chyba dzisiaj uchwalona i to przez Ciebie tylko.

  No, moja firma ma adres, NIP ma (ja też mam) i wylegitymować się mogę.

  Tak samo można nazwać szmata i nierobem dłużnika który pieniędzy nie oddaje.

  Windykator to pośrednik finansowy, po prostu. To pełnomocnik wierzyciela. Tyle.

  admin

  28 Wrz 11 o 17:36

 10. Cyt: Pisanie „60% na 36 miesięcy” jest moim zdaniem zaiste szkodliwie niemądre kiedy to chodzi tak naprawdę o 20% w stosunku rocznym a nie o 60% w stosunku rocznym, jak ja i nie tylko ja myślałem.

  Tyle tylko że 60% na 36 miesięcy to nie jest 20% w stosunku rocznym, tylko około 36%. Tego się po prostu nie dodaje. Czy jest to dużo czy mało, to już niech każdy oceni samodzielnie.

  Lomion

  1 Gru 12 o 16:43

 11. Do wiadomości wszystkich inwestorów , przeklinam ten dzień w którym odwiedziłem kokos .pl od pół roku nie śpię po nocach i mam koszmary na pożyczkach społecznościowych straciłem około 40000 tysięcy jest to fabryka która produkuje dłużników , oszustów i upadłościowych konsumentów , zgłoszenie przestępstwa w prokuraturze bez szans , odzyskanie długu w upadłości 10 % kosz sprawy 380 zł , czas trwania do 36 miesięcy .

  janusz

  16 Cze 17 o 20:26

Skomentuj