Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przelew na zamknięte konto bankowe

skomentuj

Pytanie: Chciałem zapłacić przegrany wyrok i wysłałem wierzycielowi na konto bankowe przelew całości długu. Przelałem w poniedziałek, we wtorek przypomniałem sobie, że jeszcze przed sprawą w sądzie podał mi nowy numer konta bankowego bo zamknął stare. A ja przelałem na to stare. Mamy czwartek kontaktu z wierzycielem nie mam. Co się stanie z tymi pieniędzmi przelanymi na rachunek nieistniejącego konta bankowego?

Odpowiedź: W takiej sytuacji, jeżeli konto faktycznie zostało zamknięte, to Pana bank zwróci panu ten przelew maksymalnie do czterech dni roboczych. Dziś bądź jutro powinien Pan mieć te pieniądze z powrotem na koncie.

Jeżeli jednak załóżmy do wtorku nie otrzyma Pan zwrotu przelewu, to będzie oznaczało, że ktoś (z banku albo posiadacz konta) nie dopełnił wszystkich formalności związanych z zamknięciem konta i pieniądze będą na tym koncie i zwrotu przelewu Pan nie otrzyma. Takie przypadki ponoć czasem zdarzają się, rzadko. Należałoby wówczas skontaktować się z posiadaczem (z byłym posiadaczem) tego konta pocztą czy też mailem skoro nie ma Pan kontaktu telefonicznego i poinformować go o sytuacji załączając potwierdzenie dokonanego przelewu. Niechaj wówczas on skontaktuje się z bankiem w którym jest to jego wciąż (nie do końca) zamknięte konto, żeby mógł sobie zadysponować tymi jego pieniędzmi.

Bez obaw, pieniądze nie znikną bez śladu i nie ma też takiej możliwości, żeby zmienił się posiadacz tego rachunku bankowego. Przy okazji, dobre konta osobiste są tutaj a firmowe tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 13 Ocena średnia: 4.2]

kategoria depozyty bankowe

Skomentuj