Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Provident testuje opłacalność pożyczki zero procent

skomentuj

Znaczy się, jak chodzi o to że jest to testowanie opłacalności, to mój domysł. Wygląda na to, że Provident podpatrzył w tym zakresie firmy od dawna (niektóre nieprzerwanie od lat już) oferujące pierwszą chwilówkę na zero procent (oferty takich pożyczek są tutaj).

Tzw. promocja pożyczki samoobsługowej przez internet w Provident trwa od 30 marca do 30 kwietnia. I, w przeciwieństwie do innych firm pożyczkowych, z owej promocji mogą skorzystać nie tylko nowi klienci firmy ale także tacy, którzy już w przeszłości skorzystali z oferty Provident. I tak też, jeżeli pożyczka zostanie spłacona w ciągu miesiąca, to jej koszt wyniesie zero złotych czyli spłacić trzeba tylko tyle ile się pożyczyło. A jeżeli zwróci w tym terminie, to płaci zgodnie z harmonogramem spłat pożyczki zaciągniętej na umowny okres. Nie jest to więc pożyczka na miesiąc (jak np. w Vivus i innych firmach oferujących mikro pożyczki online) ale na dłuższy okres czasu, z zastrzeżeniem w okresie promocji, jak wyżej wskazano.

W ramach owej pożyczki samoobsługowej można pożyczyć do 1.500 zł. do 7.500 zł. na okres 3 miesięcy, 6 miesięcy, 12 miesięcy, 18 miesięcy bądź 24 miesięcy. Spłacana jest w miesięcznych ratach.

Przykładowe koszty tej pożyczki (gdybyś nie dał rady zwrócić w ciągu miesiąca w okresie promocji 😉 ):

Pożyczka w kwocie 1.500 zł. na 6 miesięcy – zwracasz w sumie o 597,54 zł. więcej niż pożyczyłeś.
Pożyczka w kwocie 1.500 zł. na 12 miesięcy – zwracasz w sumie o 881,52 zł. więcej niż pożyczyłeś.
Pożyczka w kwocie 5.000 zł. na 6 miesięcy – zwracasz w sumie o 1.991,74 zł. więcej niż pożyczyłeś.
Pożyczka w kwocie 5.000 zł. na 12 miesięcy – zwracasz w sumie o 2.938,48 zł. więcej niż pożyczyłeś.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Skomentuj