Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„provident a komornik”

skomentuj

Widzę, jak chyba codziennie ktoś wpisuje w wyszukiwarce – „provident a komornik” – i przechodzi na tego bloga. Zastanówmy się więc, czy jest możliwość otrzymania pożyczki Provident w sytuacji gdy przeciwko pożyczkobiorcy toczy się postępowanie komornicze czyli egzekucyjne, no bo chyba oto chodzi pytającym.

Provident informuje, że warunkiem uzyskania pożyczki jest posiadanie stałych, udokumentowanych dochodów (umowa o pracę, emerytura…). Jednak informuje też że tylko w nielicznych wypadkach żąda zaświadczenia o dochodach jako warunku przyznania pożyczki. O.K., powiedzmy jednak, załóżmy, że faktycznie jest to warunek konieczny a nie li tylko blef… Skoro tak, to gdy pożyczkobiorca uzyskuje dochody na przykład z umowy o pracę, to w przypadku zajęcia komorniczego pracodawca powinien o tym zajęciu poinformować na zaświadczeniu o dochodach. A jeżeli pożyczkobiorca proszony jest tylko o wyciągi z konta bankowego dokumentujące otrzymywane co miesiąc wynagrodzenie, to okaże się że otrzymuje jedynie stawkę minimalną (coś około 1300 zł.) bo tyle komornik musi mu zostawić, jest to kwota niepodlegająca egzekucji.

Nasuwa się więc też wobec powyższego (przynajmniej mnie) pytanie, czy Provident daje pożyczki osobom zarabiającym minimum krajowe, nieprawdaż? Tego akurat nie wiem, jak chcesz się dowiedzieć, to zadzwoń do Providenta – oczywiście nie musisz się „chwalić” komornikiem i pracą, zważywszy co napisałem wyżej, że (jak twierdzą) tylko czasem wołają o zaświadczenie o dochodach.

Pożyczki ponoć bez sprawdzania dochodów są tutaj. Póki co jednak, pożyczkę Provident polecamy jako wyjątkowo łatwą w uzyskaniu we wszystkich regionach – miejscowościach.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.7]

kategoria pożyczki

Skomentuj